۷ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۳۸
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 83692613
۰ نفر

برچسب‌ها

ساخت نخستین کارخانه نوآوری گلستان آغاز شد

گرگان - ایرنا - عملیات ساخت نخستین کارخانه نوآوری استان گلستان با اعتبار۵۰ میلیارد ریال امروز چهارشنبه با حضور استاندار و جمعی از مدیران گلستان در گرگان آغاز شد.

استاندار گلستان در این مراسم گفت: حل دغدغه های کشور علاوه بر نیاز به مباحث سخت افزاری، به ایده های خلاق و  نوآورانه احتیاج دارد که یکی از اهداف احداث این کارخانه مهیا ساختن بستر و فضای کافی و مناسب برای جوانان در زمنیه فناوری های نوین است .

هادی حق‌شناس با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور گفت: تعدادی از شرکت های دانش بنیان استان علاوه بر تولید برخی مایحتاج مورد نیاز در حوزه پیشگیری این بیماری، نقش بسزایی در تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز کشور دارند بطوری‌که حدود ۳۰ درصد نیاز کشور توسط این شرکت گلستانی برطرف می‌کند.

وی همچنین از شروع به فعالیت یکی از شرکت های استان در زمینه تولید ماسک خبر داد.

رییس پارک علم و فناوری گلستان نیز در این مراسم گفت : بهره برداری از این کارخانه نوآوری، گلستان را به سمت تبدیل شدن به شهر نوآوری سوق می دهد.

مهدی غفاری گفت : این کارخانه از مصوبه‌های سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به استان است که در دو طبقه و در مساحت سه هزار و ۴۰۰ مترمربع احداث می شود.

بگفته وی فضاهایی همچون دو مرکز نوآوری، سالن برگزاری رویدادها، فضای کار اشتراکی ثابت و غیرثابت، فضای شتابدهی استارتاپ ها، فضای استراحت و دفاتر کار در این پروژه در نظر گرفته شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =