۴۰۰ میلیون متر مکعب ذخایر خالی سدهای تهران برای مدیریت سیلاب هااست

تهران - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران گفت: هم اکنون ۴۰۰ میلیون متر مکعب ظرفیت سدهای پنجگانه این استان خالی است تا از وقوع سیلاب های احتمالی جلوگیری شود.

احمد علی قربانیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه برای کنترل سیلاب ها، سدها را مدیریت کرده ایم گفت: اکنون ۶۰۳ میلیون متر مکعب آب در سدها ذخیره سازی شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۵۷۷ میلیون متر مکعب بود،  ۲۶ میلیون متر مکعب افزایش نشان می دهد.

وی خاطر نشان کرد: سد امیرکبیر با ۹۰ میلیون متر مکعب، سد لتیان با ۵۵ میلیون متر مکعب، طایقان با ۱۸۵ میلیون متر مکعب، ماملو با ۶۵ میلیون متر مکعب ظرفیت خالی دارند و سد لار به خاطر فرار آب دارای ۵۰۰ میلیون متر مکعب ظرفیت خالی است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران افزود: جای هیچگونه نگرانی برای مدیریت سیلاب های احتمالی وجود ندارد و از قبل تدابیر لازم صورت گرفته است.

وی با تاکید بر این که مردم از اطراق در حاشیه رودخانه های شمال تهران از جمله فرحزاد، درکه و کن خودداری کنند، اظهار داشت: با افزایش بارش ها در اسفند و فرودین ماه مردم هشدار ها را جدی بگیرند.

این مسئول تاکید کرد: همچنین متصرفان دست از تصرف حریم این رودخانه ها بردارند، چرا که در زمان سیلاب عرصه را برای عبور آب تنگ می کند ضمن اینکه بر اساس پایش ها با این افراد برخورد قانونی و تخریب ساخت و سازها صورت می گیرد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران با اشاره به اینکه از ابتدای مهرماه تا کنون ۹ درصد افزایش بارش را در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته ایم گفت: در این مدت ۲۳۵ میلی متر بارش بارن به ثبت رسیده است که به نسبت مشابه سال گذشته که ۲۱۶ میلی متر بوده است افزایش را نشان می دهد.

قربانیان یاد آور شد: همچنین نسبت به بلند مدت رشد ۴۸ درصدی را شاهد هستیم ضمن این که بارش باران در ۴۸ ساعت گذشته در بعضی مناطق به ۱۰۰ میلی متر رسید و در داخل شهر تهران با بیش از ۵۰ میلی متر نسبت به سال های گذشته رکورد زد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =