آزمایش کرونا، مراجعه خانه به خانه ندارد

شیراز - ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به دریافت اخباری مبنی بر مراجعه برخی افراد کلاهبردار به منازل به بهانه سنجش ابتلا به کروناویروس با ارائه نامه از وزارت بهداشت، این نامه را جعلی خواند و گفت: مجموعه وزارت بهداشت هیچگونه مراجعه حضوری به منازل برای سنجش ابتلا به کروناویروس ندارد.

عبدالرسول همتی روز چهارشنبه اعلام کرد :موضوع کروناویروس و نگرانی های عمومی در خصوص ابتلا به این بیماری طی روزهای اخیر، با اقدامات غیرقابل توجیهی از سوی برخی افراد همراه بوده است.

وی  انتشار شایعات جعلی در خصوص ابتلا به این بیماری را بخشی از این اقدامات برشمرد و ادامه داد: متاسفانه اخباری نیز مبنی بر مراجعه عده ای شیاد و کلاهبردار به بهانه تست کرونا با نامه جعلی از وزارت بهداشت به درب منازل مسکونی گزارش شده که لازم است مردم در این زمینه هوشیار بوده و از ورود اینگونه افراد به بهانه همکاری با مجموعه سلامت پرهیز کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: با توجه به روزآمدسازی پروتکل های مراقبتی در برابر این بیماری، در صورت نیاز به هرگونه اقدام عمومی در این زمینه، اطلاع رسانی از مراجع رسمی مانند پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، وبگاه ویژه کروناویروس فارس به نشانی اینترنتی https://corona.sums.ac.ir/، صدا و سیمای فارس و خبرگزاری های معتبر صورت می گیرد.

نتیجه آزمایش اولیه سه بیمار مشکوک به ویروس کرونا در شیراز مثبت بوده است. برای تشخیص قطعی، آزمایش این افراد به تهران فرستاده می‌شود اما حال این سه نفر خوب است که یکی از آنها تحت مراقبت خانگی قرار دارد و ۲ نفر دیگر بستری هستند.

 حدود ۵۰ بیمار دارای علائم عفونت تنفسی نیز در بیمارستان علی اصغر شیراز که برای مقابله با گسترش ویروس کرونا اختصاص یافته هم اینک تحت مراقبت قرار دارند و آزمایش‌های لازم برای مشخص شدن ابتلا یا عدم ابتلای آنها به ویروس کرونا انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط