ثبت‌نام از دانشجویان دانشگاه شریف برای اعزام به روسیه آغاز شد

تهران- ایرنا- دانشگاه صنعتی شریف در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، دانشجویان این دانشگاه تا ۱۲ اسفندماه برای ثبت‌نام در مدرسه تابستانه روسیه در سال ۹۹ فرصت دارند.

دفتر روابط بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف در اطلاعیه‌ای که امروز چهارشنبه منتشر کرده، آورده است: در این فراخوان، دوره‌های تابستانی پلی‌تکنیک سنت‌پترزبوگ، دانشگاه ایتموی سنت‌پترزبورگ، دانشگاه HSE مسکو، سنت‌پترزبورگ و نیژنی‌نوگراد و همچنین دانشگاه الکتروتکنیک سنت‌پترزبورگ پیشنهاد شده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: علاوه بر دانشجویان تحصیلات تکمیلی، دانشجویان کارشناسی که تا انتهای بهمن ۹۸، حداقل ۸۵ واحد گذرانده باشند، مجاز به ثبت‌نام هستند.

دفتر روابط بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد: مشخصات دانشجویانی که از هر دانشکده ثبت‌نام کرده‌اند به همان دانشکده داده می شود تا از میان آنها، افراد شایسته تر انتخاب و در تاریخ ۱۸ اسفندماه اعلام شود.

این نهاد در ادامه اطلاعیه خود گفت: این افراد باید تا ۲۱ اسفند به دفتر روابط بین‌الملل مراجعه کرده و پس از پر کردن فرم مربوط و آزمون شفاهی زبان انگلیسی، مبلغ ۱۰۰ دلار به صورت ودیعه بپردازند. البته این مبلغ در صورت انصراف دانشجو عودت نخواهد شد.

روابط بین الملل دانشگاه با توضیح اینکه تاکنون ۲۲ نفر از دانشجویان دانشکده‌های مختلف دانشگاه صنعتی شریف به دوره‌های تابستانی در دانشگاه‌های روسیه اعزام شدند، ‌افزود: این دانشجویان از کمک هزینه پرداختی که منابع مالی آن توسط معاونت علمی ریاست جمهوری تامین شده بود، اعزام شدند. این کمک هزینه عبارت از شهریه یک دوره با سقف ۶۰۰ یورو به علاوه مبلغی در حدود ۳۰۰ یورو است.

براساس آن چه در این اطلاعیه آمده دانشجویان باید حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو (بسته به سطح زندگی، طول مدت و شهریه دوره انتخابی) هزینه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =