شمیرانات با ۱۰۳ میلی متر بارندگی در تهران رکورد زد

تهران - ایرنا - مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: ظرف ۴۸ ساعت گذشته میزان ۱۰۲.۹ میلیمتر بارش باران در شمیرانات در شمال پایتخت به ثبت رسیده است که نسبت به سایر نقاط این استان یک رکورد به شمار می رود.

مجتبی جلالی امروز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چیتگر با  ۹۰ میلی متر و ژئوفیزیک با  ۸۸.۲ میلی متر نسبت به سایر ایستگاه ها، بیشترین بارش باران را در سطح شهر تهران ثبت کرده اند.

وی تصریح کرد: همچنین لواسان با ۶۸ میلی متر، آبعلی با ۸۴.۹ میلی متر و فرودگاه مهرآباد (تهران) با ۷۶.۱ میلی متر دارای بیشترین میزان بارش ها بودند.

به گفته مدیرکل هواشناسی استان تهران، ایستگاه های شهریار، ورامین و فرودگاه امام خمینی(ره) نیز به ترتیب با ۷۸.۲، ۳۴.۶ و ۴۸ میلی متر کمترین بارندگی ها را به ثبت رسانده اند.

جلالی با اشاره به اینکه ۱۰ ایستگاه بارش های باران در استان تهران را به ثبت می رسانند، گفت: روزهای پر بارشی را پشت سر گذاشتیم  .

وی یادآور شد:  برای جلوگیری از آب گرفتگی معابر، سیلاب های احتمالی و لغزندگی جاده ها هشدارهای هواشناسی به نهادهای مربوطه جهت آمادگی ارسال شده بود.

مدیرکل هواشناسی استان تهران خاطرنشان کرد: از ظهر امروز بتدریج با گذر سامانه بارشی از میزان بارش ها کاسته خواهد شد و آسمانی صاف تا کمی ابری تا پایان هفته خواهیم داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =