طرح مقابله با مراکز جمع‌آوری غیرمجاز پسماند در شهرری اجرا می‌شود

شهرری - ایرنا - بخشداری مرکزی شهرستان ری با اشاره به اینکه روستاهای این بخش به یکی از مراکز جمع‌آوری غیرمجاز پسماند تبدیل شده است، گفت: طرح مقابله با این مراکز اجرا می شود.

فاطمه فکوریان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون مراکز غیرمجاز جمع آوری پسماند و زباله در روستاهای بخش مرکزی از جمله اشرف آباد، غنی آباد و تقی آباد مشکلات فراوانی برای مردم محلی ایجاد کرده است که به زودی با این مراکز برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه آتش زدن لاستیک کامیون‌های سنگین برای استحصال سیم های فلزی و سایر پسماند سوزی های مشکلات زیادی برای مردم منطقه ایجاد کرده است، افزود: بخشداری مرکزی و اداره محیط زیست شهرستان  در صورت مشاهده با این گونه امور به شدت با متخلفان بر خورد می کند ولی چون به صورت موردی و ساعات پایانی شب این اقدامات انجام می شود گاهی از چشم بازرسان دور می ماند.

فکوریان ادامه داد: طرح مقابله با مراکز جمع آوری پسماند و زباله سوزان متشکل از بازرسان ادارات محیط زیست، جهاد کشاورزی، شهرداری منطقه ۲۰ ایجاد شده است و به زودی با تمام این موارد به صورت جدی برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی آب، خاک و هوا از مهمترین اولویت های بخشداری مرکزی شهرستان ری است، ابراز کرد: امیدواریم با اجرای این طرح این مراکز جمع آوری پسماند که طی سالیان گذشته از مناطق مختلف تهران به شهرستان ری تحمیل شده است به کل از این منطقه خارج شوند.

بخش مرکزی شهرستان ری در سال ۱۳۱۶ ایجاد شد و از نظر تقسیمات کشوری یکی از پنج بخش شهرستان ری و دارای ۲ دهستان (غنی آباد و عظیمیه) و ۱۲ روستا و یک نقطه جمعیتی به نام خاورشهر است.

این بخش از شمال به بزرگراه آزادگان و شهر تهران، از جنوب به تقاطع ایران ترانسفو در جاده قدیم قم و هم مرز با بخش کهریزک، از غرب به اتوبان صالح آباد و بخش آفتاب و از شرق به بزرگراه امام رضا (ع) و هم مرز با بخش خاوران و قلعه نو است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =