درخواست رسیدگی به وضعیت بهداشتی کودکان آسیب پذیر در برابر کرونا

تهران- ایرنا- سازمان‌های مردم نهاد و انجمن‌های حمایت از حقوق کودکان در نامه‌ای از وزیر بهداشت خواستند که به وضعیت بهداشتی کودکان در معرض آسیب برای پیشگیری از ویروس کرونا رسیدگی شود.

انجمن حمایت از حقوق کودکان (خانه‌ کودک شوش و خانه کودک ناصرخسرو)، خانه خورشید، انجمن حمایت از کودکان کار، موسسه آوای مهر تاک، آوای ماندگار دروازه غار و خانه کودک بهنام روز چهارشنبه در این نامه به سعید نمکی نوشتند: با توجه به شرایط خاص به وجود آمده در کشور پیرو شیوع ویروس کرونا جمعی از سازمان‌های مردم‌ نهاد فعال در منطقه ۱۲ تهران که با هدف حمایت از کودکان و افراد در معرض آسیب در این منطقه فعالیت می‌کنند، لازم دانستند تا شرایط ویژه ساکنان این منطقه را در راستای پیشگیری از آسیب‌های احتمالی این بیماری به استحضار برسانند. با عنایت به تراکم جمعیتی بالا در این منطقه، شرایط اقتصادی نامناسب خانواده‌ها و کمبود و گرانی امکانات بهداشتی، دسترسی محدود به منابع اطلاعاتی موثق، مشکلات تغذیه‌ای و ضعف جسمانی، آمار بالای اشتغال کودکان (زباله‌گردی، دست‌فروشی، کار در کارگاه‌های زیرزمینی) و دیگر عواملی که شرایط را برای شیوع این ویروس در این منطقه و گسترش آن در سطح وسیع‌تر شهر فراهم می‌کند، ضروری است اقدامات تخصصی و فوری در خصوص موارد زیر انجام گیرد:

۱. اقدامات آموزشی و اطلاع‌رسانی گسترده در سطح منطقه (از جمله تهیه و توزیع بروشورهای آموزشی جهت آشنایی افراد با علائم این بیماری و راه‌های ساده پیشگیری از ابتلا به آن و هم‌چنین تهیه و نصب پوسترهای آموزشی در معابر پر تردد منطقه)

۲. توزیع رایگان وسایل بهداشتی از قبیل موادضدعفونی کننده، ماسک و انواع شوینده‌ها (از جمله اجرای طرح خانه به خانه توزیع اقلام بهداشتی با استفاده از ظرفیت سمن‌های فعال در منطقه، برپایی پایگاه‌های موقت محلی توزیع اقلام بهداشتی)

۳. ضدعفونی کردن مکرر مراکز پرتردد محله و مراکز خدمات‌دهی

۴. معرفی مراکز درمانی رایگان برای شهروندان ایرانی و اتباع مقیم و همچنین اطلاع‌رسانی در این خصوص به صورت گسترده

به گزارش ایرنا،  آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۱۳۹ نفر و موارد فوت ناشی از آن به ۱۹ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =