انجمن اسلامی دانشگاه‌های علوم پزشکی خواستار برگزاری کلاس‌های غیرحضوری شدند

تهران- ایرنا- اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل ۱۸ دانشگاه‌ علوم پزشکی سراسر کشور برای کنترل و مهار شیوع ویروس کرونا، خواستار برگزاری غیرحضوری و الکترونیکی کلاس‌های آموزشی شدند.

اعضای علوم پزشکی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور، امروز چهارشنبه در نامه‌ای خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا،‌ اظهار داشتند: با توجه به شیوع ویروس کرونا در شهرهای مختلف کشور، یکی از راه های موثر پیشگیری از انتقال آن دوری افراد از تجمعات انسانی است. این در حالی است که صدها نفر درخوابگاه‌های دانشجویی کشور اقامت دارند و دانشگاه‌های سراسر کشور میزبان هزاران دانشجو است که در صورت ابتلا هر کدام از آنها احتمال سرایت بیماری به سایر دانشجویان چندین برابر حالت عادی خواهد بود.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشگاه های علوم پزشکی در این نامه از سعید نمکی درخواست کردند؛ با توجه به نظر کارشناسان و نگرانی خانواده دانشجویان و خطر بالای ابتلای دانشجویان به ویروس کرونا در صورت بازگشایی مجدد دانشگاه‌ها، با تعطیلی دانشگاه های سراسر کشور تا عید نوروز موافقت شود.

این اتحادیه تاکید کرد: با توجه به تعطیلی طولانی مدت مراکز آموزشی سراسر کشور پیشنهاد می شود نسبت به برگزاری کلاس های درسی به صورت مجازی با هدف کاهش اثرات نامطلوب این تعطیلی گسترده، اقدام شود.

اعضای ۱۸ دفاتر علوم پزشکی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور با اعلام آمادگی همکاری کامل برای کنترل و مهار شیوع این ویروس در کشور تاکید کردند: دفاتر مزبور ضمن اعلام آمادگی برای انجام امور آموزشی و جهادی و افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به این معضل، خواستار آن است که نسبت به دو درخواست مطرح شده، موافقت و همکاری لازم انجام شود؛ زیرا این تصمیم می تواند کشور را از شرایط وخیم و بحرانی تر ناشی از گسترش این ویروس مصون دارد.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، همدان، علوم پزشکی سبزوار، بابل، شهرکرد، رفسنجان، شهید بهشتی، یاسوج، فسا، شیراز، زاهدان،  دانشگاه شاهد،  جندی شاپور اهواز، علوم پزشکی البرز، آبادان، کرمانشاه، دزفول و  قم امضاء کننده این نامه هستند.

به گزارش ایرنا، تاکنون دانشگاه‌های مانند تهران، علم و صنعت ایران، شهید بهشتی و خواجه نصیرالدین طوسی اعلام کرده اند که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، ‌برگزاری کلاس‌های این دانشگاه به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

ویروس کرونا که تحت عنوان رسمی «کووید-۱۹» از ۱۲ دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هووی چین شیوع یافت، تاکنون ۸۰ هزار و ۹۹۷ نفر را مبتلا و جان ۲ هزار و ۷۶۴ نفر را گرفته است.

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز اعلام کرد آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۱۳۹ نفر و موارد فوت ناشی از آن به ۱۹ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =