نان کرونا را منتقل نمی‌کند

بجنورد- ایرنا - مدیر غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: بر خلاف تصور عموم مردم، انتقال ویروس کرونا از طریق مصرف نان امکان‌پذیر نیست و شهروندان بدون نگرانی این ماده غذایی را مصرف کنند.

دکتر حسن براتی زاده روز چهارشنبه اظهار داشت: هیچ مشکلی از نظر مصرف مواد غذایی وجود ندارد و نظارت های ما با جدیت و حساسیت بیشتری انجام می شود.

وی با اشاره به نگرانی مردم از احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق مصرف نان، افزود: مصرف مواد غذایی پخته شده و حرارت دیده نظیر نان، جای نگرانی وجود ندارد و مردم می توانند با خیال راحت آنرا مصرف کنند.

وی بر حفظ آرامش و رعایت بهداشت فردی تاکید کرد و اظهار داشت: متاسفانه اخبار نادرست و شایعات در فضای مجازی، ترس و نگرانی مردم را دوچندان کرده است.

براتی زاده خاطرنشان کرد: شهروندان اطلاعات درست را از سایت های معتبر وزارت بهداشت پیگیری کرده و برای رفع ابهامات و نگرانی در خصوص این بیماری نیز از همکاران دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی کمک بگیرند.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و بر اساس اعلام مسوولان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی، تا کنون هیچ مورد مثبتی از ابتلا به کرونا ویروس در این استان گزارش نشده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =