تعطیلی مراکز غیردولتی تابع ضوابط آموزش و پرورش است

تهران- ایرنا- رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت: تعطیلی مراکز غیردولتی اعم از مراکز پیش دبستانی و مراکز آموزشی علمی آزاد و زبان تابع ضوابط کلی وزارت آموزش و پرورش است.

مجتبی زینی وند امروز -چهارشنبه - در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش افزود: مراکز غیردولتی آموزشی تابع تصمیماتی است که برای مدارس دولتی گرفته می شود و هیچ استثنایی در این زمینه وجود ندارد، در هر استانی که مسوولان مربوطه تشخیص تعطیلی دهند، مراکز غیردولتی نیز تعطیل می شوند.

وی همچنین درباره ضدعفونی مراکز و مدارس غیردولتی خاطرنشان کرد: ضدعفونی این مراکز هم تابع ضوابط کلی آموزش و پرورش است، همانطور که مدارس دولتی ضدعفونی می شود، وزارت بهداشت موظف است که مدارس و مراکز غیردولتی را هم ضدعفونی کند.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی یادآور شد: مدارس و مراکز غیردولتی از وزارت آموزش و پرورش جدا نیستند، هر مکانی که محل تجمعات دانش آموزان باشد، حتما باید ضدعفونی شود تا دانش آموزان امکان حضور پیدا کنند.

زینی وند تصریح کرد: استان ها هم نباید میان مدرسه دولتی و غیردولتی تفاوتی قائل شوند، مرکز بهداشت استان ها هم باید مراکز آموزشی دولتی و غیردولتی را ضدعفونی کنند، چراکه همه دانش آموزان این کشور هستند و تفاوتی باهم ندارند.

وی در ادامه درباره امکان آموزش از راه دور به دانش آموزان اظهار داشت:در حال حاضر کارگروهی در وزارت آموزش و پرورش تشکیل شده که درمورد تعطیلی مدارس و آموزش از راه دور دانش آموزان کار می کند.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با یادآوری این که سیستم آموزش از راه دور را پیش از این در مناطق زلزله و سیل زده در حدود ۵۰ مدرسه اجرا کردیم، گفت: در حال حاضر در مدارس بازمانده از تحصیل سیستم آموزش از راه دور ایجاد شده اما این موضوع تا کنون برای تعداد محدودی از مدارس صورت گرفته است.

زینی وند خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد سامانه مرکز آموزش از راه دور برای کل کشور فعالیت کند، باید ظرفیت بیشتری و امکانات بیشتری در اختیار این سازمان قرار گیرد چراکه امکانات کافی در این خصوص مهیا نیست.

وی یادآورشد: نماینده سازمان مدارس و مراکز غیردولتی در کارگروه دفتر وزارت آموزش و پرورش حضور دارد و گفته شده که تجربه و امکانات خود را در اختیار این کارگروه قرار می دهیم.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  اعلام کرد که آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۱۳۹ نفر و موارد فوت ناشی از آن به ۱۹ نفر رسیده است.

کیانوش جهانپور توضیح داد: موارد جدید ابتلا ۱۵ نفر در استان قم، ۹ نفر در استان گیلان، ۴ نفر در استان تهران، یک نفر در استان مرکزی، ۳ نفر در استان خوزستان، ۲ نفر در استان سیستان و بلوچستان، یک نفر استان کرمانشاه، یک نفر استان اردبیل، یک نفر استان مازندران، یک نفر استان لرستان، ۲ نفر استان فارس، یک نفر استان سمنان، ۲ نفر استان کهگیلویه و بویراحمد و یک نفر در استان هرمزگان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =