معابر عمومی آستارا ضدعفونی می‌شود

آستارا - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا از ضدعفونی و گندزدایی معابر عمومی، فضای دستگاه‌های اداری و ناوگان تردد شهری توسط ماموران بهداشت محیط خبر داد.

دکتر نظام عباسی روز چهارشنبه اظهار کرد: امروز تیمی از عوامل و ماموران واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان آستارا خیابان های اسکله، مصلی، راسته شکور و امام تا چهار راه حکیم نظامی و ناوگان تاکسیرانی را ضدعفونی و گندزدایی کردند و میدان کار خود را توسعه خواهند داد.

وی افزود: این کار به منظور پیشگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا صورت می گیرد و همکاری مردم نیز برای تسریع امور و افزایش سطح سلامت عمومی لازم است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا ادامه داد: سنجش تب ترددکنندگان مرزی طبق برنامه ادامه دارد و با وجود اختصاص بخشی از بیمارستان به بیماران کرونا، خوشبختانه موردی از ابتلا به آن در این شهرستان ثابت نشده و نمونه آزمایش افراد مشکوک به کرونا، برای تشخیص به تهران ارسال شده است.

مردم فرهنگی آستارا خود را با شرایط وفق می دهند و طبق اعلام دبیر ستاد امور مساجد، مجالس ترحیم در مساجد لغو و به صورت محدود در منازل برگزار خواهد شد و ساعات کار دستگاه های اداری تا پایان هفته جاری از ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ اعلام شده است.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود و در معمولی‌ترین حالت، باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است.

دوره نهفتگی نسبتا طولانی این بیماری تنفسی مرگ‌ بار از چند روز تا دو هفته متغیر است و همین امر موجب می‌شود مبتلایان تا پیش از بروز علایمی چون تب و تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان، با جمهوری آذربایجان سه مرز زمینی، دریایی و ریلی دارد و سالانه نزدیک به ۸۰۰ هزار مسافر داخلی و خارجی از مرز آن تردد می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =