مقام کمیته بین‌المللی المپیک: اگر «کرونا» مهار نشود، المپیک توکیو لغو می‌شود

تهران- ایرنا- یکی از مقامات کمیته بین المللی المپیک (IOC) اعلام کرد که در صورت اثبات این موضوع که ویروس کرونا بیش از اندازه برای برگزاری المپیک خطرناک است،  لغو تمام بازی‌ها محتمل‌تر از تعویق یا تغییر مکان برگزاری این رقابت‌ها است.

بدنبال تایید یک مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در ژاپن و تعویق رقابت‌های فوتبال جی لیگ این کشور به ماه بعد، افزایش نگرانی‌ها در خصوص تاثیرات این ویروس بر بازی‌های المپیک شدت گرفته ست.

براساس تخمین «دیک پوند» قهرمان کانادایی و اسبق شنا که از سال ۱۹۷۸ در کمیته بین المللی المپیک فعالیت دارد، زمان تصمیم‌گیری درباره سرنوشت بازی های المپیک توکیو ۲ یا سه ماه است و این یعنی تا اواخر ماه مه درباره آن تصمیم گیری خواهد شد.

وی ادامه داد: در این بازه زمانی و در حوالی آن، مردم می‌پرسند: کرونا به اندازه‌ای تحت کنترل درآمده که با اطمینان به توکیو برویم یا نه؟ در پاسخ باید گفت خیلی از موضوعات باید رخ دهد. باید تدابیر امنیتی را افزایش دهید. رسانه‌ها نیز باید آنجا حضور یافته و استودیوهای پخش خود را برپا کنند.

پوند افزود: اگر آی‌اوسی تصمیم بگیرد که نمی‌توان بازی‌ها را طبق برنامه در توکیو برگزار کرد، به احتمال زیاد باید منتظر لغو کلی باشید.

روز گذشته سه مورد جدید مبتلا به کرونا تایید شد که هر سه نفر در یک باشگاه ورزشی در شهر چیبا فعالیت داشتند. این شهر که در شمال توکیو واقع شده است، میزبانی رویدادهای تکواندو، شمشمیربازی، کشتی و موج سواری و همچنین چهار رویداد پارالمپیک را برعهده دارد.

پوند تاکید کرد: شما نمی‌توانید رویدادی به بزرگی و وسعت المپیک را به تعویق بیاندازید زیرا جابجایی‌های بسیار زیادی باید رخ دهد؛ بسیاری از کشورها و فصل های ورزشی، پخش‌های تلویزیونی فصلی و ... بنابراین نمی‌توانید خیلی راحت بگویید «مشکلی نیست آن را در اکتبر برگزار می‌کنیم.»

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha