جولان باد و برف در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- وزش تندباد با سرعت ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت در مناطق غربی استان و بارش برفی که از صبح چهارشنبه خراسان شمالی را فراگرفت، این خطه را به جولانگاه برف و باد تبدیل کرده است.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عمده نقاط استان در ۲۴ ساعت گذشته شاهد ورزش تندباد بوده است که بیشترین سرعت آن ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت و در شهرستان مانه و سملقان گزارش شده است.

مهری هاشمی دوین افزود: بیشترین میزان بارش باران و برف نیز در این مدت مربوط به منطقه «مهمانک» در غرب شهرستان مانه و سملقان ثبت شده که ۳۷ میلی‌متر بوده است.

وی اظهار داشت: همچنین در این مدت در تنگه ترکمن ۳۳ میلی متر، آشخانه ۲۵.۵، بجنورد ۱۵، جاجرم ۹.۶، راز ۸.۲، شیروان ۵، فاروج ۸ و اسفراین ۲.۵ میلی‌متر بارندگی ثبت شده است.

هاشمی دوین افزود: بارش برف و باران تا صبح فردا - پنجشنبه- ادامه دارد که پس از آن این سامانه بارش زا از استان خارج می شود.

وی با پیش بینی کاهش دمای هوای استان، گفت: انتظار می رود بیشینه دمای بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی در ۲۴ ساعت آینده به سه درجه بالای صفر و کمینه آن به سه درجه زیر صفر برسد.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: به علت بارش برف و باران سطح جاده های استان لغزنده است و در ارتفاعات کولاک و مه گرفتگی را شاهد هستیم که در مناطق مسکونی آبگرفتگی معابر و مسیل ها را نیز خواهیم داشت و به مسافران توصیه می شود تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند.

هاشمی دوین پیش بینی کرد که دمای هوای استان از روز جمعه رو به گرمی نهاده و در روز شنبه ۲ درجه افزایش یابد.

خراسان شمالی در پاییز امسال ۴۰ میلیمتر بارندگی داشت که این رقم نسبت به ۹۷ میلیمتر بارندگی پاییز پارسال ۵۷ درصد و در مقایسه با دوره آماری بلندمدت نیز ۳۶ درصد کاهش داشته است.

میانگین بارش سالانه خراسان شمالی ۲۴۰ میلیمتر است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =