پیروزبخت: استاندارد ماسک‌های ضد کرونا در دست تدوین است

تهران- ایرنا- رییس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه استانداردی برای ماسک‌هایی که برای مقابله با شیوع بیماری کرونا در سطح جامعه مورد استفاده قرار می‌گیرد، تدوین نشده است، گفت: تا آن زمان تولیدکنندگان می‌توانند مطابق استاندارد سخت‌گیرانه ماسک‌های جراحی به تولید بپردازند.

«نیره پیروزبخت» این مطلب را امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران عنوان کرد و افزود: تاکنون فقط برای ماسک های جراحی استاندارد تدوین شده که استانداردی سختگیرانه است.

وی با بیان اینکه تدوین این استاندارد زمان‌بر است،  بیان‌داشت: به محض شیوع این بیماری در سطح کشور، با هماهنگی وزارت بهداشت و درمان و دیگر ارگان‌ها تدوین استانداردی پژوهش محور برای ماسک‌های مورد استفاده در دستور کار قرار گرفت.

پیروزبخت همچنین درخصوص ژل‌های ضدعفونی‌کننده دست‌ها که این روزها به وفور در سطح جامعه مورد استفاده قرار می‌گیرد، خاطرنشان‌کرد: این ژل‌ها استاندارد دارند، اما اجباری نیست و وزارت بهداشت روی آنها کنترل دارد.

پیشتر «سودابه یحیی زاده» معاون تدوین استاندارد سازمان ملی استاندارد اظهار داشت: استاندارد ۶۱۳۸ برای ماسک‌های یک بار مصرف پزشکی وجود دارد، در این زمینه در صورت تایید این استاندارد برای استفاده اجباری به شورای عالی استاندارد ارائه می‌شود.

به گزارش ایرنا، شمار افراد مبتلا به کرونا در ایران نیز به ۹۵ نفر رسیده است که ۱۵ نفر فوت کرده‌اند. این ویروس که گفته می‌شود از خفاش به مورچه‌خوار و از آن به انسان انتقال یافته تا لحظه انتشار این خبر بیش از ۸۱ هزار نفر در جهان را مبتلا و جان سه هزار نفر را هم گرفته است.

چین با ۲ هزار و ۷۱۵ کشته بیشترین خسارت را از این بحران دیده است و کشورهای ایران، کره جنوبی، ایتالیا، ژاپن، هنگ کنگ، تایوان، فرانسه و فیلیپین از جمله ۴۳ کشوری هستند که شهروندانشان در پی شیوع این بیماری جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =