افزایش مبتلایان به کرونا در کره جنوبی به یک هزار و ۳۰۰ نفر

پکن-ایرنا-شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کره جنوبی به سرعت در حال افزایش است و از صبح امروز چهارشنبه تا بعدازظهر، به شمار مبتلایان ۳۰۰ نفر افزوده شده و به یک هزار و ۳۰۰ نفر رسیده است.

خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی گزارش کرد که ۲۱۰ هزار نفر از اعضای یک فرقه که فعالیت های مذهبی در شهر دایه گو در جنوب شرق پایتخت انجام می داده اند ، مورد آزمایش کرونا قرار گرفته اند.

این افراد به این دلیل مورد آزمایش قرار می گیرند که شماری از کسانی که به صورت خوشه ای در این شهر مبتلا شده اند ، در یک کلیسای شهر تجمعاتی برگزار می کرده اند.

کره جنوبی روز ۲۰ ژانویه از اولین مورد ابتلای به کرونا خبر داد. بیمار یک مسافر چینی بودکه از شهر ووهان مرکز چین و کانون شیوع بیماری به این کشور سفر کرده بود.

کرونای جدیدی که برای نخستین بار از شهر ووهان در مرکز چین نشات گرفت و به دیگر مناطق این کشور و جهان سرایت کرد تاکنون جان ۱۲ نفر را در کره جنوبی گرفته است.

نهادهای بهداشتی در کره جنوبی امروز اعلام کردند که شمار مبتلایان در چند روز آینده باز هم افزایش خواهد یافت و همه باید برای مقابله و مهار ویروس آمادگی کافی داشته باشند.

این سازمان ها افزوده اند که هر کسی که علایم بیماری را پس از دوره نهفتگی نشان دهد ، کرونایی تشخیص داده می شود و باید تحت درمان جدی قرار گیرد.

با احتساب آمار جدید فقط در روز چهارشنبه نزدیک به ۳۰۰ نفر دیگر در کره جنوبی به کرونا مبتلا شده اند.

ارتش ایالات متحده  نیز با اعلام مثبت بودن آزمایش کرونا یک سرباز آن کشور در پایگاهی در کره جنوبی، افزود،این نخستین مورد از ابتلای یک سرباز آمریکایی به ویروس کرونا است.

به گفته ارتش آمریکا این سرباز ۲۳ ساله در حال حاضر در محل زندگی خود در خارج از پایگاه در قرنطینه به سر می‌برد.

در اعلامیه ارتش آمریکا همچنین گفته شده که سرباز آن کشور در پایگاه کارول در شهری نزدیک شهر دگو مستقر بود.

کمیسیون بهداشت ملی چین امروز شمار کل مبتلایان به کرونا در جهان را ۸۱ هزار و ۱۳۳ نفر اعلام کرد که ۷۸ هزار و ۶۴ نفر از آنها در چین هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha