سردار حاجی زاده: سپاه در موضوع کرونا در کنار دولت است

تهران- ایرنا- فرمانده هوافضای سپاه گفت: وزارت بهداشت و درمان کشور فرمانده مقابله با بیماری کرونا است و مجموعه‌های مختلف سپاه هر جا نیاز باشد، کنار دولت هستند و کمک می‌کنند.

سردار امیرعلی حاجی زاده روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه رونق تولید که در مصلی تهران برپا شده است، در جمع خبرنگاران اظهارداشت: مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء تلاش کرده با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و با استفاده از توان و دانش داخلی و نیز همکاری با چنین شرکت‌هایی نمایشگاه خوبی برپا کند.
فرمانده هوافضای سپاه با بیان اینکه نمایشگاهی که توسط قرارگاه خاتم الانبیاء برپا شده، خیلی جالب و جذاب است، گفت: فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء توانسته قرارگاه را در نقش نخ تسبیح و مجموعه بخش خصوصی را به عنوان دانه های تسبیح دور خود جمع کند ‌تا همه از توانمندی همدیگر مطلع شوند و در جهت رفع نیازهای کشور قدم بردارند.

حاجی زاده ادامه داد: البته به نظر می‌رسد کارهای بزرگتری هم پیش‌روی شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌هایی که به نوعی با قرارگاه خاتم الانبیاء همکاری دارند، وجود دارد؛ بدین ترتیب باید گفت که نمایشگاه خیلی خوبی را در بخش‌های مختلف ترتیب دادند.

وی تصریح کرد: امروز در بخش تولید دارو و قطعات خودرو و خیلی چیزهای جزئی و پیش پا افتاده تحریم هستیم اما این نوع الگو نشان می‌دهد که اگر از این جنس کارها انجام داده و توسعه دهیم عملاً تحریم‌ها را بی‌خاصیت می‌کنیم؛ فکر می کنم در عرصه هایی که ورود کرده ایم کاملا تحریم‌ها بی‌خاصیت و بی‌ارزش شده است.
امیر حاجی زاده با تاکید بر اینکه کارهای بزرگ و خیره کننده‌ای تاکنون انجام شده است از  حضور در این نمایشگاه ابراز خوشحالی کرد و گفت: امروز مشاهده کردیم که همه شرکت‌های خصوصی با اشتیاق در این نمایشگاه حضور پیدا کرده‌اند.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در پاسخ به سوالی درخصوص تحریمهای اخیر آمریکا علیهبرخی نهادها و کشورهایی که به برنامه موشکی ایران کمک داشتند، اظهار داشت: آنها در هر بخشی که بتوانند به ایران ضربه بزنند و تحریم کنند، این کار را انجام می‌دهند؛ حتی به انتخابات هم رحم نکردند و تلاش کردند تا مردم را به هر شکل ممکن منصرف کنند و با استفاده از شیوه‌های مختلف نگذارند مردم پای صندوق رای حضور یابند. اما دیدید که مردم با حضور گسترده ای که پای صندوق های رای داشتند، جواب خوبی به آنها دادند.
وی تاکید کرد: از دشمن نباید بترسیم و در عین حال اگر به داخل تکیه داشته باشیم و این جوان‌ها، مجموعه‌های صنعتی و دانشگاه ها و نخبگانی که داریم را باور کنیم، آمریکا از بیرون هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

حاجی زاده گفت: ما واقعاً به بیرون کشور وابسته نیستیم که با اعمال تحریم‌ها نگران باشیم؛ امروز وقتی می‌توانیم ماهواره بر، فضاپیما، پالایشگاه نفت و پتروشیمی بسازیم دیگر نباید برای چیزهای کوچک نگران باشیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: آنها هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند و حتی اگر دور تا دور کشورمان را هم حصار بکشند، مطمئن باشید همان‌گونه که در حوزه دفاعی و نظامی که بسیار پیچیده‌تر از بخش‌های غیرنظامی است مشکل پیدا نمی‌کنیم، در بخش‌های غیر نظامی هم با ورود چنین شرکت‌هایی می‌توان همه مشکلات را حل کرد و فقط کافی است که مدیران و مسئولان کشور آنها را باور کنند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پاسخ به سوال دیگری در خصوص ادعای آمریکایی ها مبنی بر تقویت حوزه موشکی یمن از سوی ایران گفت: آمریکایی‌ها خودشان تروریست هستند و اخیراً هم شاهد بودید که سردارسلیمانی را شهید کردند؛ ِلذا آنها اصلاً در این مقام نیستند که راجع به این مسائل صحبت و اظهار نظر کنند و بسیار بی‌جا می کنند حرف می‌زنند.
وی تاکید کرد: ما آنها را اصلاً به رسمیت نمی شناسیم که بخواهیم راجع به اظهار نظر یک مقام آمریکایی جواب بدهیم؛ آنها اصلا ارزش جواب دادن ندارند.

امیر حاجی زاده در خصوص اقدامات سپاه برای مقابله با بیماری کرونا گفت: وزارت بهداشت و درمان کشور فرمانده این کار است و هر کمکی نیاز داشته باشد کمک خواهیم کرد و در کنار آن‌ها خواهیم بود؛ مجموعه‌های مختلف سپاه همان گونه که فرمانده کل سپاه هم اعلام آمادگی کرده هر جا مشکلی باشد و نیاز باشد کنار دولت هستند و کمک می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار سیاست