مقام‌های بهداشتی آمریکا: بودجه ۲.۵ میلیاردی و ۲۷۰ میلیون ماسک نیاز داریم

تهران- ایرنا- مقام‌های بهداشتی آمریکا با اعلام اینکه برای تامین نیاز کادر بهداشتی این کشور برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا به ۲۷۰ میلیون ماسک بیشتر احتیاج دارند، از کنگره خواسته‌اند مجوز طرح بودجه ۲.۵ میلیارد دلاری برای مقابله با این ویروس را صادر کند.

روزنامه آمریکایی نیویورک پست در گزارشی نوشت: « الکس آزار » وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا گفته، کشورش ۳۰ میلیون ماسک جراحی N۹۵ ذخیره دارد اما برای حفاظت از کادر بهداشتی در زمان شیوع این ویروس به ۲۷۰ میلیون ماسک دیگر نیاز دارد.
او در مقابل اعضای کمیته فرعی تخصیص بودجه سنای آمریکا گفت: این یک چالش بی‌سابقه و احتمالا شدید بهداشتی در سراسر جهان است.

مقام‌های دفتر بودجه کاخ سفید گفته‌اند طرح بودجه مکمل ۲.۵ میلیارد دلاری (پیشنهادی دولت ترامپ) برای تولید واکسن جدید و تجهیزات محافظتی و اقدامات واکنش به شیوع این ویروس استفاده خواهد شد.
سناتورهای هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه آمریکا درباره کافی بودن درخواست طرح بودجه مکمل ترامپ در کمک به آمادگی کشور در مقابل این بیماری همه‌گیر ابراز تردید کرده‌اند.

پتی مورفی سناتور دموکرات آمریکایی شیه مدیریت شیوع این ویروس از سوی دولت آمریکا را غیرقابل قبول توصیف کرد.
« الکس آزار » وزیر بهداشت و خدمات انسانی با دفاع از واکنش دولت خاطرنشان کرد، تقریبا دو ماه بعد از نخسین هشدارها بیمار مبتلا در خود آمریکا وجود ندارد و مبتلایان در خارج از مرزهای این کشور و برخی از خویشاوندان آنها هستند.

او با یادآوری محدودیت‌های سفری که ترامپ اوایل ماه جاری اعمال کرد، گفت: این محدودیت‌ها سبب شد کشور زمان ارزشمندی برای کسب آمادگی‌های لازم داشته باشد.
ترامپ مدعی است ویروس کرونا در آمریکا تحت کنترل بوده و وضعیت بازار سهام خوب است.

آزار اضافه کرد: ۵۷ مورد ابتلا به ویروس در آمریکا وجود دارد که شامل ۱۴ نفری است که یا در چین بوده‌اند یا خویشاوندان نزدیک مسافران بوده‌اند. سه نفر از شهر ووهان چین آورده شدند و ۴۰ مسافر نیز از کشتی تفریحی دایاموند پرینسس بازگردانده شدند.

ترامپ در یک کنفرانس خبری در هند تلاش کرد نگرانی‌ها درباره شیوع این ویروس در آمریکا را برطرف کند و گفت: ما تعداد معدودی آلوده به این ویروس داریم.
رئیس جمهوری آمریکا افزود، ۲.۵ میلیارد بودجه درخواستی صرف دفاع از کشور در صورت شیوع این بیماری و کمک به دیگر کشورها خواهد شد.
نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا مبلغ درخواستی دولت ترامپ را برای مقابله با این ویروس ناکافی دانسته است.

با وجود آنکه ترامپ سعی می‌کند شیوع ویروس در کشورش را اندک نشان دهد اما مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا به مردم این کشور هشدار داد که برای موج احتمالی کرونا آماده باشند و مسئولان شهر سانفرانسیسکوی آمریکا به دلیل نگرانی از احتمال شیوع ویروس کرونا در این شهر وضعیت اضطراری اعلام کردند.

رسانه‌های غربی گزارش دادند، حالت فوق‌العاده و اضطراری در حالی در سانفرانسیسکو اعلام شده که هنوز هیچ موردی از ابتلا شهروندان این شهر به ویروس کرونا گزارش نشده است.
2023

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha