افتتاح ۴۰ پروژه آبخیزداری و آبخوان‌داری در هفته منابع طبیعی در استان اردبیل

اردبیل - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از افتتاح ۴۰ پروژه آبخیزداری و آبخوان‌داری در ۱۴ حوزه آبخیز از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در هفته منابع طبیعی خبر داد.

شهامت هدایت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: میزان اعتبار هزینه شده برای ۴۰ پروژه افتتاحی در هفته منابع طبیعی ۷۴ میلیارد و ۴۴۵ میلیون ریال بوده که در مساحت ۱۱۰ هزار و ۴۹۵ هکتار و با اشتغال‌زایی برای ۴۹۷در ۱۴ حوزه آبخیز استان اجرا شده است.

وی اظهارداشت: امسال عملیات آبخیزداری و آبخوان‌داری و بیولوژیکی در ۲۶ حوزه آبخیز استان با اعتبار ۳۲۰ میلیارد ریال آغاز گردید که در ۱۰ ماه امسال ۲۷۰ میلیارد ریال از آن برای اجرای طرح‌های آبخیزداری با احداث ۷۰ بند سنگی ملاتی هزینه شده و بقیه اعتبارات نیز در حال هزینه است.

هدایت اضافه‌کرد: تاکنون اجرای این پروژه‌ها ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که استان اردبیل رتبه دوم کشور را در اجرای پروژه‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری به خود اختصاص داده است.

وی بیان‌کرد: برای جذب ۱۰۰ در صدی اعتبارات تلاش زیادی در سال‌جاری صورت گرفته و با توجه به نقش اجرای پروژه‌های آبخیزداری در جلوگیری از فرسایش خاک، وقوع سیلاب، کاهش منابع آب زیرزمینی و هدر رفت سرمایه‌های ملی اجرای پروژه‌های آبخیزداری در استان منجر به افزایش سطح آب‌های زیر زمینی و پیشگیری از فرسایش خاک و اراضی مستعد کشاورزی خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =