پاکستان و ایران خواهان گسترش همکاری‌های استانی شدند

لاهور - ایرنا - سفیر ایران در پاکستان و سروزیر پنجاب پاکستان ، توسعه مناسبات دوجانبه به ویژه گسترش همکاری‌های میان استان‌های ایران و پاکستان را مهم برشمردند.

«سید محمد علی حسینی» در ادامه سفر رسمی خود به ایالت پنجاب، روز چهارشنبه با «سردار عثمان بُزدار» سروزیر این ایالت دیدار و درخصوص توسعه روابط دو کشور به ویژه گسترش مناسبات میان استان‌های ایران و پاکستان رایزنی کرد.

سفیر ایران بر مشترکات دو کشور تاکید و خواستار بهره برداری از فرصت‌های موجود شد.

وی با اشاره به عزم مقام‌های عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان برای گسترش همه جانبه مناسبات فی‌مابین، گفت: ظرفیت‌های فرهنگی و اقتصادی ایالت پنجاب به ویژه لاهور برای توسعه همکاری‌های مشترک حائز اهمیت است.

حسینی همچنین بر لزوم توسعه گردشگری میان ایران و پاکستان در حوزه زیارت، تفریح و گردشگری سلامت تاکید و خواستار توسعه همکاری‌های میان ایالت پنجاب با استان‌های خراسان رضوی و اصفهان شد.

وی همچنین در این دیدار مجاهدت‌های سردار سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس در جنگ علیه تروریسم در منطقه را تشریح و ترور وی به دست آمریکا را محکوم کرد.

سروزیر ایالت پنجاب پاکستان نیز در این نشست شهادت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی را به ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران تسلیت گفت.

سردار عثمان بُزدار ضمن تاکید بر اهمیت توسعه مناسبات پاکستان با ایران، گفت: ما خواستار افزایش تماس‌ها میان مقامات دو کشور و سفرهای دوجانبه هستیم.

وی همچنین از آمادگی ایالت پنجاب برای استفاده از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در حوزه مدیریت شهری از جمله آب و فاضلاب خبر داد.

سفیر ایران در پاکستان روز گذشته در شهر لاهور با رییس مجلس ایالت پنجاب و برخی از شخصیت‌های سیاسی در لاهور دیدار و گفت‌وگو کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =