پروازهای بین‌المللی فرودگاه پیام تعلیق شد

تهران - ایرنا - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام از تعلیق موقت تمام پروازهای باری خارجی این فرودگاه خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه فرودگاه بین المللی پیام، «نادر ثناگو مطلق» درباره اقدامات انجام شده برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، گفت: تردد تمام اتباع خارجی در این مدت به دقت با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توسط تیم پزشکی مستقر در منطقه کنترل و بررسی شده و تاکنون هیچ مورد مشکوکی گزارش نشده است.

وی همچنین ضمن اعلام تعطیلی تمام فعالیت‌های غیر ضروری در منطقه ویژه اقتصادی پیام، افزود: تمام کارکنان منطقه ویژه اقتصادی پیام نیز با هدف پایش سلامت توسط تیم پزشکی کنترل می‌شوند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: هماهنگی لازم با شرکت های آرایشی و  بهداشتی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام برای تولید مواد ضد عفونی‌کننده صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا، فرودگاه بین المللی پیام در استان البرز و شهر کرج واقع شده است؛ این فرودگاه در سال ۱۳۷۱ جهت انجام امور پستی و بار هوایی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

این فرودگاه دارای باندی به طول چهار هزار متر و عرض ۶۰ متر است و  قابلیت پذیرش هواپیماهای پهن پیکر را دارد؛ مساحت اپرون (پارکینگ هواپیما) ۱۲۸ هزار متر مربع با ۹ استند و روشنایی است.
اکنون یک ترمینال ۶ هزار متری دو منظوره -که بتواند پروازهای داخلی و خارجی را پوشش دهد- برای برقراری پروازهای مسافری از پیام در نظر گرفته شده که سالیانه توانایی پذیرایی از یک تا یک و نیم میلیون مسافر را دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =