۷ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۶
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 83691808
۰ نفر

برچسب‌ها

رئیس سابق موساد به افزایش توان موشکی مقاومت اعتراف کرد

تهران- ایرنا- تامیر پاردو رئیس سابق سازمان اطلاعات و عملیات ویژه رژیم صهیونیستی (موساد) گفت که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و جهاد اسلامی امروز می توانند موشک های بسیار بیشتری را نسبت به سال ۲۰۱۴ به سمت اسرائیل شلیک کنند.

به گزارش روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، وی در جریان یک کنفرانس سیاسی و راهبردی اذعان کرد که اسرائیل نتوانسته در مساله غزه یا موضوعات دیگر مربوط به فلسطین به نتیجه برسد.

طبق گزارش وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، در جریان جنگ سال ۲۰۱۴ بین رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت از ۸ ژوئیه ۲۰۱۴ (۱۷ تیر ۹۳) تا ۲۶ اوت (۴ شهریور)، ۴ هزار و ۵۶۲ موشک به سمت سرزمین های اشغالی شلیک شد. این درحالی است که نیروهای مقاومت تنها در یک برهه دو روزه در اردیبهشت ماه امسال و در شرایط خارج از جنگ با بیش از ۷۰۰ راکت سرزمین های اشغالی را هدف قرار دادند و این نشانگر توانمندتر شدن گروه های مقاومت است. 

اوایل هفته جاری جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به شهادت یک عضو این گروه بیش از ۲۶ راکت در طول ۲ روز به سمت اسرائیل شلیک کردند. 

پاردو در پاسخ به این سوال که کابینه و نخست وزیر رژیم صهیونیستی توان انجام اقدامات امنیتی در زمان دولت انتقالی را دارند، مدعی شد که در زمان اسحاق رابین و آریل شارون و دیگران، مقامات دستور انجام عملیات پرخطر را حتی در زمان انتخابات می دادند. وی اشاره کرد که امروز این آمادگی را در نتانیاهو نمی بیند.

از زمان انحلال پارلمان رژیم صهیونیستی در اواخر سال ۲۰۱۸ تا کنون با برگزاری دو دوره انتخابات پارلمانی، رهبران احزابی که اکثریت آرا را به دست آورده همچنان موفق به تشکیل کابینه نشدند و این رژیم به نوعی با کابینه اداره کننده امور یا انتقالی به کار خود ادامه می دهد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha