سند آمایش توسعه قزوین بر مبنای کم آبی ابلاغ می‌شود

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: سند آمایش توسعه اقتصادی و صنعتی استان بر مبنای کم آبی در حال تدوین بوده و ابتدای سال ۹۹ به همه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود.

هدایت الله جمالی پور روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از صنایع غذایی کوروش در شهرک صنعتی حیدریه تاکستان، افزود: بر اساس این سند، احداث هرگونه واحدهای آب‌بر در استان ممنوع است.
وی با بیان اینکه احداث هرگونه واحد صنعتی در حوزه ذوب آهن و فولاد برای استان قزوین ممنوع است، اضافه کرد: ما امروز با چالش اساسی در حوزه منابع آبی روبه رو هستیم و باید از راه‌اندازی واحدهای صنعتی آب‌بر در استان ممانعت کنیم.
جمالی پور بر راهنمایی درست سرمایه‌گذاران تاکید کرد و گفت: اداره کل محیط زیست استان به عنوان یکی از متولیان حوزه سرمایه‌گذاری باید در راهنمایی درست سرمایه‌گذاران اقدام کند و موانع و چالش‌های منابع استان را به خوبی برای متقاضیان تشریح کند.
استاندار قزوین با بیان اینکه هرگونه برنامه‌ریزی توسعه‌ای در استان قزوین باید با چشم انداز ۵۰ ساله تدوین شود، گفت: به صرفه بودن اقتصادی، کم خطر بودن برای محیط زیست و حفظ منابع طبیعی در جذب سرمایه گذار و راه اندازی صنایع جدید بسیار مهم است و مسوولان دستگاه‌های اجرایی استان باید توجه جدی در این زمینه داشته باشند. 
مقام ارشد اجرایی استان در خصوص احداث کارخانجات مشتقات نفتی، خاطرنشان کرد: احداث چنین پالایشگاهی در استان تنها در صورتی که امکان صادرات بالای ۴۰ درصد تولیدات خود را داشته باشند، امکان پذیر خواهد بود.
هدایت الله جمالی پور روز چهارشنبه در سه واحد صنعتی رهیار گستر نوین، صنایع غذایی کوروش و ریختگری ایران خودرو در شهرک صنعتی حیدریه واقع در شهرستان تاکستان حضور یافت و از نزدیک در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.
شهرستان تاکستان در ۴۵ کیلومتری قزوین واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =