۴۳ هزار ماسک احتکاری در آذربایجان‌غربی کشف شد

ارومیه- ایرنا- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: ۴۳ هزار ماسک به همراه بطری الکل و اسپری ضدعفونی‌کننده در استان کشف و ضبط شد.

جلال غفارزاده روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی نگرانی مردمی در خصوص شیوع بیماری کرونا، برخی افراد اقدام به احتکار و گرانفروشی اقلامی نظیر ماسک و محلول‌های ضدعفونی کردند که پیگیری این موضوع در دستور کار معاونت غذا و دارو قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در این بازرسی‌ها، طی هفته اول اسفند امسال بیش از ۴۳ هزار ماسک بهداشتی به همراه بطری الکل و اسپری ضدعفونی‌کننده در آذربایجان‌غربی کشف و ضبط شده که ارزش آنها به بیش از ۱۰ میلیارد ریال می‌رسد.

وی بیان کرد: در این مدت ۵۰ مورد بازرسی از فعالان بخش دارو و تجهیزات پزشکی و ۱۱۵ مورد بازرسی نیز در شهرستان‌های ۱۶ گانه انجام شده‌است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: این اقلام برای توزیع در سطح شهر توزیع خواهد شد.

به گزارش ایرنا، پس از شیوع ویروس کرونا در برخی استان‌های کشور، احتکار اقلام پیشگیری‌کننده از جمله ماسک و محلول‌ها و ژل‌های ضدعفونی کننده بسیار زیاد شده و مسوولان نیز با بازرسی از اماکن مختلف میلیون‌ها عدد از این اقلام را در سطح کشور کشف کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =