موج جدید برف و سرما خلخال را فراگرفت

اردبیل - ایرنا - بارش برف همراه با کولاک روز چهارشنبه با ورود سامانه جدید بارشی در خلخال آغاز شده و ضمن کاهش قابل ملاحظه دمای هوا موجب کندی تردد خودروها در راه‌های ارتباطی شد.

معروف خسروی ،سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با وجود افزایش شدت باد وکولاک برف در جاده‌های منطقه در حال حاضر با تلاش راهداران راه‌های اصلی، فرعی و روستایی منطقه باز بوده و تردد در آنها جریان دارد.

او با بیان اینکه عبور از گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی  خلخال - اسالم نیازمند داشتن زنجیرچرخ است، افزود: بارش برف  و کولاک موجب محدودیت دید در این گردنه و کندی تردد خودروها شده است.

خسروی با اشاره به  ادامه بارش برف و افزایش شدت کولاک در طول روز به همه رانندگانی که قصد عبور از این گردنه را دارند توصیه کرد که زنجیرچرخ و  وسایل ایمنی زمستانی همراه داشته باشند.

فرامرز فرض‌الله‌پور ، رییس اداره هواشناسی خلخال نیز گفت: بارش‌ها در مناطق کوهستانی و مرتفع شهرستان با کولاک شدید تا ظهر امروز ادامه داشته و پس از توقف آن، سرمای قابل توجه هوا تا روز پنجشنبه در منطقه ماندگار خواهد بود.

وی افزود: دمای فعلی هوای این شهر چهار درجه زیر صفر است که در مقایسه با زمان مشابه روز گذشته ۶ درجه سردتر شده است.

رییس اداره هواشناسی خلخال اظهارداشت: هم‌اکنون سرعت باد در شهر خلخال ۴۰ کیلومتر بر ساعت بوده که این میزان در ارتفاعات شهرستان ۲ برابر گزارش شده و همین امر موجب بروز کولاک برف در شهر و جاده‌های ارتباطی منطقه شده است.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =