۲۶ منزل مسکونی در استان کرمانشاه دچار آبگرفتگی شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با بیان اینکه در اثر بارش‌های اخیر ۲۶ واحد مسکونی دچار آبگرفتگی شدند، گفت: آبگرفتگی این منازل با کمک نیروهای هلال احمر تخلیه شد.

«فرزین معتمدی» روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهارداشت: به دنبال بارش های شدید بامداد سه شنبه تا بامداد امروز ۲۶ واحد مسکونی در شهرستان های کرمانشاه، کنگاور و صحنه دچار آبگرفتگی شدند.

وی افزود: نیروهای امدادی ما پس از درخواست کمک از سوی ساکنان این واحدها با موتورهای آب و کف کش به محل اعزام شدند و ضمن تخلیه آب منازل در جابجایی وسایل نیز به آنان کمک کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با بیان اینکه ۱۵ تیم عملیاتی کار امدادرسانی به این افراد را انجام دادند، گفت: بسته های غذایی ۲۴ ساعته بین ساکنان این منازل توزیع شد.

وی افزود: علاوه بر این نیروهای هلال احمر روز گذشته به ۲ حادثه جاده ای در مسیرهای قلاجه به اسلام آبادغرب و بیستون به سنقر رسیدگی و هفت مصدوم را به مرکز درمانی منتقل کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه با اشاره به اینکه آمادگی لازم به منظور برپایی چادر و اسکان اضطراری مردم وجود دارد، گفت: در بارش های اخیر نیازی به برپایی چادر و اسکان اضطراری مردم احساس نشد.

معتمدی عنوان کرد: باتوجه به شدت بارش ها در ماه های آینده هلال احمر کرمانشاه در آمادگی کامل به منظور امدادرسانی به مردم در آماده باش کامل هستند.

به گزارش ایرنا، بارش های سیل آسایی که از بامداد سه شنبه در سطح استان آغاز و تا صبح امروز ادامه داشت به صورت میانگین منجر به بارش ۶۰ میلیمتر باران در سطح استان شد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان بیشترین بارش ها با ۱۰۴ میلیمتر مربوط به کنگاور و کمترین میزان بارش ها با ۱۲ میلیمتر مربوط به قصرشیرین است.

در نتیجه فعالیت این سامانه، شهرهای کرمانشاه ۸۴، روانسر ۷۰، سرپل ذهاب ۳۱، اسلام آبادغرب ۸۷، سنقر ۶۰، گیلانغرب ۳۴، پاوه ۶۱، جوانرود ۵۲، صحنه ۹۶، هرسین ۹۱، ثلاث باباجانی ۲۷ و دالاهو ۶۷ میلیمتر بارش داشتند.

بر اساس ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه بارش ها خسارت چندانی در بر نداشته اند با این حال از روز گذشته در تعدادی از راه ها شاهد ریزش کوه بودیم و یک دهنه پل روستایی در منطقه سرفیروزآباد نیز تخریب شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها