اتحادیه عرب خواستار استقرار نیروهای بین‌المللی در خاک فلسطین شد

تهران - ایرنا- اتحادیه عرب خواستار استقرار دوباره نیروهای حافظ صلح بین‌المللی در خاک فلسطین و به ویژه در شهر "الخلیل" واقع در کرانه باختری شد.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی "معا"، این اتحادیه دیروز (سه شنبه) همچنین خواستار ایجاد سازوکاری برای اجرای مفاد توافق چهارم ژنو شد.
اتحادیه عرب افزایش شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی را نیز که با هدف یهودی سازی مرکز  شهر الخلیل و آواره کردن ساکنان آن انجام می‌شود و ادامه یورش به حرم ابراهیمی و جلوگیری از اقامه نماز در آن را محکوم کرد.

در همین راستا "سعید ابو علی" معاون دبیر کل اتحادیه عرب در امور فلسطین، در بیست و پنجمین سالگرد کشتار در حرم ابراهیمی در الخلیل، بر درخواست از سازمان ملل جهت برای ایجاد سازوکاری مناسب برای اجرای توافق چهارم ژنو تاکید کرد.
وی افزود: این سالگرد با تشدید تجاوزهای رژیم صهیونیستی به حقوق ملت فلسطین که با تشویق و حمایت آمریکا صورت می گیرد، همزمان شده و این سالگرد دردناک در شرایطی است که "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته فعالیت نیروهای ناظر بین المللی در شهر الخلیل متوقف شود و این به معنای تنها گذاشتن شهروندان فلسطینی در رویارویی با تروریسم شهرک نشینان مسلح و عناصر تروریستی آن ها است.

۲۵ فوریه مصادف است با سالگرد بیست و پنجمین سال تجاوز صهیونیست ها به حرم ابراهیمی؛ در چنین روزی صهیونیست ها علیه فلسطینیان در حرم ابراهیم مرتکب جنایتی شدند که در تاریخ ثبت شد.

در بیست و پنج سال پیش "باروخ گولدشتاین" یهودی - آمریکایی با یورش به حرم ابراهیمی با تیراندازی به سوی ۵۰۰ نمازگزاران فلسطینی که در سجده دوم نماز صبح بودند، ۲۹ نمازگزار فلسطینی را به شهادت رساند و بیش از ۱۵۰ فلسطینی دیگر را زخمی کرد.
در ادامه همین واقع جنایت بار، درگیری خونین بین نظامیان رژیم صهیونیستی و ساکنان الخلیل نیز تعداد شهدا این واقعه تلخ را به ۶۰ نفر رساند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha