حقوق معوق کارگران استان مرکزی  ۵۱ درصد کاهش یافت

اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: میزان حقوق معوق کارگران واحدهای مشکل‌دار این استان در بهمن ماه امسال نسبت به مدت مشابه قبل، ۵۱ درصد کاهش یافته است.

«محمدتقی آبایی هزاوه» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تعداد ماه‌های دارای حقوق معوق کارگران واحدهای مشکل‌دار استان مرکزی نیز در بهمن ماه پارسال، ۲۵۴ ماه بوده که در بهمن ماه امسال به ۱۳۶ ماه رسیده است که بیانگر کاهش ۴۷ درصدی است.

وی بیان کرد: تعداد کارگران دارای حقوق معوق واحدهای مشکل‌دار استان مرکزی در بهمن‌ماه پارسال هفت هزار و ۵۹۷ نفر بوده که این تعداد با کاهش ۴۱ درصدی به چهار هزار و ۴۷۹ نفر کاهش یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: تعداد واحدهای مشکل‌دار این استان در بهمن‌ماه پارسال ۷۱ واحد بوده که این تعداد در بهمن‌ماه امسال به ۳۵ واحد کاهش یافته است.

آبایی هزاوه اظهار داشت: بیشترین شهرستان دارای حقوق معوق کارگران مشکل‌دار استان مرکزی با ۱۲ واحد در ساوه، اراک هشت واحد و زرندیه ۶ واحد است.

وی گفت: کمترین واحد دارای مشکل‌ استان مرکزی نیز با یک واحد در شهرستان شازند است و در شهرستان‌های آشتیان، خنداب، فراهان، کمیجان و محلات، شرکت دارای حقوق معوق وجود ندارد.

استان مرکزی، مشهور به پایتخت صنعیت ایران ، دارای  ۱۲ شهرستان  و حدود سه هزار واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =