"۱۹۰" پاسخگوی هرمزگانی ها درباره کروناست

بندرعباس-ایرنا- سامانه شماره تلفن ۱۹۰برای پاسخگویی فراگیر به مردم هرمزگان درباره کرونا راه اندازی شد.

رییس روابط عمومی علوم پزشکی هرمزگان روز چهارشنبه با اعلام این خبر گفت:کارشناسان و متخصصان علوم پزشکی مستقر در مرکز ۱۹۰ آماده اند تا راهنمایی های جامع آموزشی و سایر اطلاعات مربوط به این بیماری را در اختیار مردم قرار دهند.

دکتر فاطمه نوروزیان درگفت و گو با ایرنا اضافه کرد:این مرکز از ۸صبح تا ۱۲شب به صورت یکسره پاسخگوی مردم استان خواهد بود.

وی از مردم خواست به شایعات و مطالب غیرموثق در فضای مجازی توجه نکنند و اطلاعات خود را فقط از رسانه های رسمی و سامانه ۱۹۰دریافت کنند.

آزمایش یک بیمار مشکوک به کرونا در هرمزگان منفی اعلام شد

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: چند مورد مشکوک به کرونا در استان تحت نظر هستند و نمونه برداری از آنها انجام شده که تا به امروز آزمایش یکی از آنها منفی اعلام شده است.

دکتر فاطمه نوروزیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: احتمال مبتلا بودن دیگر موارد بستری در استان نیز به اعتقاد پزشکان متخصص هرمزگان با توجه به شرح حال بیماران، ضعیف است اما با این حال به منظور پیشگیری، این افراد بستری و نمونه برداری از آنها انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: بیماران مشکوک در بندرعباس در بخش عفونی بیمارستان شهید محمدی تحت نظر هستند و در دیگر نقاط هرمزگان نیز بیماران در بیمارستان های محل اقامت بستری می باشند.

نوروزیان به مردم اطمینان خاطر داد که تا به این لحظه هیچ مورد مثبتی در هرمزگان گزارش نشده و در صورت گزارش به طور یقین به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تاکید کرد: تنها مرجع رسمی اخبار مربوط به مبتلایان به کرونا، وزارت بهداشت است و شهروندان اخبار را فقط از مراجع رسمی پیگیری کنند و به شایعات توجهی نداشته باشند.

 وی از شهروندان خواست تا آرامش خود را حفظ کنند و با رعایت بهداشت فردی و عمومی به قطع زنجیره انتقال این بیماری کمک نمایند.

طبق آمارهای اعلام شده در حال حاضر ۱۰ استان کشور درگیر شیوع ویروس کرونا هستند و تا به این لحظه ۶۱ نفر مبتلا شدند که از این شمار ۱۳ نفر فوت و سه نفر بهبود یافتند.

یک مورد کرونا در هرمزگان مثبت اعلام شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مثبت بودن نتیجه آزمایش کرونا در خصوص یکی از بیماران مشکوک نمونه برداری شده خبر داد.

دکتر حسین فرشیدی ادامه داد: این بیمار، یک بانوی ۷۰ ساله اهل قم است که به منظور دیدار دخترش به جزیره قشم سفر کرده است.

وی افزود: بیمار پنج روز پیش با علایم کرونا به بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم مراجعه و تحت مراقبت قرار گرفته و آزمایش های لازم بر روی وی انجام شده است.

وی تصریح کرد: نتیجه نمونه ارسال شده جهت تایید وضعیت ابتلای این بیمار به کرونا، مثبت اعلام شده،  در حال حاضر وضعیت این بیمار رو به بهبودی رفته و از بیمارستان ترخیص و در خانه تحت مراقبت علوم پزشکی است.

این مقام مسوول با بیان اینکه دیگر موارد مشکوک نیز در استان وجود دارد، گفت: نمونه برداری های لازم انجام شده و جهت تایید ارسال شده اما هنوز نتیجه این آزمایش ها اعلام نشده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهارداشت: این بیماری خطرش از آنفلوآنزای اچ وان ان وان کمتر است و امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد قطع ارتباط زنجیره انتقال آن باشیم.

فرشیدی،  از آمادگی کامل بیمارستان های استان و کادر درمان برای مقابله با کرونا خبر داد و گفت: بخش عفونی بیمارستان شهید محمدی بندرعباس جهت ایزوله بیماران در مرکز استان در نظر گرفته شده است.

وی با اطمینان خاطر به مردم مبنی اینکه شرایط تحت کنترل است، تاکید کرد: می توانیم کرونا را با همدلی و انسجام و رعایت بهداشت فردی و عمومی و توصیه های انجام شده، شکست داد.

دکتر فرشیدی شستن مکرر دست ها، روبوسی نکردن و دست ندادن، رعایت فاصله یک تا ۱.۵ متری افراد از یکدیگر را از راهکارهای پیشگیرانه برای جلوگیری از این بیماری عنوان کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha