اعلام وضعیت اضطراری در سانفرانسیسکو برای مقابله با کرونا

تهران-ایرنا- مسئولان سانفرانسیسکو به دلیل نگرانی از احتمال شیوع ویروس کرونا در این شهر وضعیت اضطراری اعلام کردند.

رسانه های غربی گزارش دادند، حالت فوق العاده و اضطراری در حالی در سانفرانسیسکو اعلام شده است که هنوز هیچ موردی از ابتلا شهروندان این شهر به ویروس کرونا گزارش نشده است.

این در حالی است که مقامات آمریکایی از مردم این کشور خواسته اند تا برای گسترش شیوع ویروس کرونا در شهرهای این کشور آماده باشند.

مسئولان سانفرانسیسکو اعلام کردند که اعلام وضعیت اضطراری در این شهر با هدف تقویت آمادگی ها و افزایش آگاهی عمومی نسبت به خطرات ویروس کرونا انجام شده است.

شهردار سانفرانسیسکو در این رابطه گفت: اگرچه هنوز موردی تایید شده از ابتلا شهروندان این شهر به ویروس کرونا گزارش نشده، احتمال تغییر سریع شرایط وجود دارد بنابراین لازم است آمادگی ها افزایش یابد.

پیش از این مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا به مردم این کشور هشدار داد که برای موج احتمالی کرونا آماده باشند.

کاخ سفید اعلام کرد که دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از کنگره خواسته است بودجه مکمل ۲.۵ میلیارد دلاری را برای مقابله با گسترش سریع ویروس کرونا از جمله بیش از یک میلیون دلار برای تهیه واکسن تصویب کند. نانسی پلوسی رییس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا نیز در پاسخ به این درخواست کاخ سفید گفت: درخواست ترامپ از کنگره برای اختصاص ۲.۵ میلیارد دلار بودجه مکمل برای مقابله با شیوع ویروس کرونا «کاملا ناکافی» و «دیرهنگام» است.

پلوسی تاکید کرد که مجلس نمایندگان آمریکا به سرعت یک بسته بودجه راهبردی و قوی را ارائه خواهد داد که کاملا نیاز این بحران سلامت عمومی را با توجه به مقیاس و جدیت آن مرتفع خواهد کرد.

در حالی که گزارش ها از درخواست افزایش بودجه برای مقابله با این ویروس حکایت دارد، ترامپ مدعی است که وضعیت در ایالات متحده درخصوص کرونا کاملا تحت کنترل است.

تاکنون در آمریکا ۵۳ مورد ابتلا به بیماری جدید کرونا تایید شده و مقام‌های این کشور اعلام کرده‌اند که شش نفر بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha