۱۸۰ هکتار  از زمین های کشاورزی اسلام‌آبادغرب به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شد

کرمانشاه - ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلام آباد غرب گفت: ۱۸۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان اسلام‌آبادغرب از ابتدای سال‌جاری تاکنون به سیستم‌های آبیاری تحت فشار مجهز شده است.

کامران کریمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: هم اکنون در سطح هفت هزار و ۱٨۴ هکتار از اراضی این شهرستان سیستم‌های آبیاری تحت فشار اجرا شده است.

وی با بیان اینکه برای اجرایی شدن طرح های آبیاری تحت فشار امسال ۲۶ میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض به کشاورزان اسلام آباد غربی پرداخت شده است، ادامه داد: اجرای ۱۸۰ هکتار دیگر در دست اقدام است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلام آباد غرب اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار را از اولویت های بخش آب و خاک این شهرستان عنوان کرد و افزود: لایروبی قنوات و ساخت جاده بین مزارع از دیگر فعالیت های این بخش است.

کریمی از پایان عملیات لایروبی و بازسازی قنات شاهینی به طول ۳۰۰ متر و با اعتبار یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال خبر داد.

وی اظهار داشت:  برای لایروبی قنات تنگ شوهان نیز یک میلیارد و ۴۹۰ میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلام آباد غرب همچنین  از اتمام مرمت و ساخت جاده بین مزارع در بخش مرکزی شهرستان با اعتبار چهار میلیارد ریال خبر داد و گفت: با بهسازی این مسیر عبور و مرور کشاورزان ۱۰ روستای منطقه هموارتر می‌شود و تسهیل در تردد کشاورزان، بهره‌برداری بهینه از زمین‌های کشاورزی و انتقال آسان‌تر محصولات تولیدی را از اهداف اجرای این طرح است.

شهرستان اسلام آبادغرب ۱۰۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که ۹۰ هزار هکتار آن دیم و مابقی آبی است.

اسلام‌آبادغرب در ۶۰ کیلومتری غرب کرمانشاه ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.