ضدعفونی مدارس خراسان شمالی آغاز شد

بجنورد- ایرنا- معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی گفت: کار ضدعفونی مدارس استان، در آستانه از سرگیری فعالیت مجدد فضاهای آموزشی در هفته آینده، با اولویت مدارس شبانه‌روزی و استثنایی آغاز شده است.

مهدی خطیب زاده، معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش خراسان شمالی روز چهارشنبه اظهار داشت: در کنار آماده سازی مدارس، کار آموزش مدیران و معاونان مدارس و آموزشگاه های استان با توجه به تعطیلی چند روزه مدارس، به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در حال انجام است.

وی با تاکید بر تهیه و تدارک مواد ضدعفونی کننده و شوینده برای مدارس، افزود: شورای ویژه معاونان در اداره کل و ادارات شهرستانها برگزار شده است و دوره های آموزشی ویژه مدیران و معاونان مدارس و نیروهای خدماتی در حال برگزاری است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان شمالی از تهیه کارت الکترونیک برای حضور و غیاب کارکنان بخش اداری اداره کل متبوع نیز خبر داد و تهیه و سفارش پوسترهای آموزشی برای ارسال به مدارس را از دیگر اقدامات آموزش و پرورش استان برشمرد.

رعایت نکات بهداشتی به ویژه شست‌وشوی صحیح و مداوم دست‌ها از مهم‌ترین عوامل پیشگیری از این بیماری محسوب می‌شود.

۱۸۰ هزار دانش آموز و پیش دبستانی در بیش از ۲ هزار مدرسه خراسان شمالی زیر نظر ۱۴ هزار معلم تحصیل می کنند.  

بر اساس اعلام مسوولان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی، تا کنون هیچ مورد مثبتی از ابتلا به کرونا ویروس در این استان گزارش نشده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =