۷ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۵
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83691302
۰ نفر

برچسب‌ها

داوطلبان اهدای خون نگران کرونا نباشند

مشهد- ایرنا- مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: داوطلبان اهدای خون نگران کرونا نباشند چون تمام تمهیدات بهداشتی برای پیشگیری از انتقال این ویروس در پایگاههای اهدای خون استان اندیشیده شده است.

دکتر مجید عبداللهی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اداره کل انتقال خون خراسان رضوی که تامین خون ۶۰ بیمارستان در این استان را بر عهده دارد در حال حاضر  با کاهش شدید ذخایر خونی مواجه شده است.
وی اضافه کرد: همه ساله با افزایش عمل‌های جراحی در آستانه نوروز و نیاز بیشتر بیمارستانها به خون و فراورده‌های خونی، ذخایر خونی در این ایام کاهش می‌یابد اما امسال با توجه به شرایط موجود و ترس از ابتلای به کرونا بیش از هر زمانی شاهد کاهش فراورده‌های خونی هستیم.

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: داوطلبان اهدای خون هیچ نگرانی ای از بابت کرونا نداشته باشند چراکه تمهیدات بهداشتی مانند ماسک و دستکس برای داوطلبان و همچنین رعایت بهداشت فردی از سوی پرسنل اندیشیده شده است و همچنین با تدابیر اخذ شده از تجمع در این مکانها جلوگیری می شود.

عبداللهی افزود: هم اکنون ذخایر خونی برای تمام گروههای خونی در خراسان رضوی رو به کاهش است و ادامه این روند در روزهای آینده پاسخگویی به بیماران نیازمند و مراکز درمانی را با چالش مواجه خواهد ساخت لذا از زائران و مجاوران بارگاه رضوی تقاضا می‌شود به پایگاههای انتقال خون استان مراجعه و به یاری بیماران نیازمند بشتابند.
وی ادامه داد: در روزهای آینده اتوبوس سیار خونگیری اداره کل انتقال خون خراسان رضوی برای پذیرش داوطلبان اهدای خون زائر و مجاور در  فاصله ورودی باب الجواد و باب الرضا (ع) حرم رضوی مستقر خواهد شد که از همکاری  مسوولان آستان قدس رضوی در این زمینه قدردانی می‌شود.
مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی گفت: روزانه به طور متوسط بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ داوطلب به پایگاههای اهدای خون خراسان رضوی مراجعه می‌کنند.
خراسان رضوی سومین تولید کننده خون در کشور بعد از استان‌های تهران و فارس به شمار می‌رود.
هم اکنون ۱۱ پایگاه انتقال خون در خراسان رضوی فعال است که ۶ پایگاه در مشهد و پنج پایگاه در شهرستان‌های نیشابور، گناباد، قوچان، تربت‌حیدریه و سبزوار قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =