۷ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۲:۰۰
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83691106
۰ نفر

برچسب‌ها

بزرگترین کمیته بازنگری سیاست‌های انگلیس تشکیل شد

لندن – ایرنا – در ادامه تحولات سیاسی پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، بوریس جانسون از تشکیل بزرگترین کمیته بازنگری سیاست‌های دولت این کشور پس از پایان جنگ سرد خبر داد.

بر اساس اعلام دفتر نخست وزیری انگلیس، این کمیته موظف خواهد بود تا تمام سیاست‌های این کشور اعم از دفاعی، امنیتی، خارجی و غیره را به صورت یکپارچه مورد بازنگری قرار داده و نتیجه را به اطلاع نخست وزیر برساند.

از خدمات دیپلماتیک تا توانمندی‌های نظامی و امنیتی، کمیته یادشده تعریف جدیدی از جایگاه انگلیس در نظام بین‌الملل ارائه خواهد داد.

این کمیته فراتر از معیارهای سنتی عمل کرده و فرصت‌ ها و چالش‌هایی را که انگلیس با آن مواجه است بررسی و طرحی را برای ایجاد هماهنگی در ساختار جدید دولت ارائه خواهد داد.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در این رابطه گفت: من مصمم هستم دولتی را هدایت کنم که در داخل و خارج به نفع ملت انگلیس باشد.  

وی با بیان این ادعا که مهارت‌ها، ارزش‌ها و نوع رهبری انگلیسی در سطح جهان مشهور است افزود: اما ما نمی‌توانیم روی داشته‌های خود اکتفا کنیم و بایستی برای سازوگاری بیشتر با تحولات دنیا هماهنگ شویم.

جانسون اضافه کرد: همچنان‌که دنیا در حال تحول است ما هم باید خود را تطبیق دهیم و از فنآوری‌ها جدید و راه‌کارهای تازه در راستای سیاست خارجی که به سود منافع ملت باشد بهره ببریم.

بر اساس این گزارش، نتیجه یافته‌ها و طرح پیشنهادی کمیته بازنگری توسط اعضای دولت بررسی و سپس برای تصمیم گیری نهایی به شورای امنیت ملی ارجاع خواهد شد.

جانسون که در انتخابات آذرماه گذشته با شعار خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در انتخابات سراسری پیروز شد، درصدد ایجاد تحولات بنیادین در نظام سیاسی و اقتصادی این کشور است. 

روزنامه تایمز چندی پیش گزارش داد که جانسون قصد دارد تا از کارشناسان تازه نفس برای پیشبرد اهداف اقتصادی این کشور در دوره پسا برگزیت استفاده کند. 

انگلیس حدود سه هفته پیش رسما از اتحادیه اروپا خارج شد و تا پایان سال جاری بدون داشتن حق رای از قوانین و مقررات اتحادیه اروپا تبعیت خواهد کرد. پس از پایان این دوره روابط دو طرف به شکل سابق متوقف و با یک توافق جدید جایگزین خواهد شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =