۶ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۵
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 83691044
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ریزش و رانش راه های مواصلاتی ایلام بر اثر سیل

ایلام - ایرنا - فرمانده پلیس راه ایلام گفت: سیلاب باعث قطع ارتباط برخی مسیرهای ارتباطی و ریزش و رانش در بعضی از مقاطع راه های مواصلاتی استان شده است.

سرهنگ رضاهمتی زاده شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی وقوع بارش های سیلابی مسیر ایلام - سرابله - حمیل - کرمانشاه به علت تخریب یک دهنه تونل کاذب بر اثر ریزش کوه مسدود شده است و تا زمان بازگشایی مسیر رانندگان می توانند از جاده جایگزین ایلام - ایوان - اسلام آباد استفاده کنند.

وی افزود: بارش شدید باران همچنین باعث شد که مسیر تختان حدفاصل میمه زرین آباد از توابع شهرستان دهلران - آبدانان در چندین نقطه دچار ریزش و رانش شود و البته این مسیر صبح امروز هم دچار رانش و سپس بازگشایی شد و رانندگان باید در این مسیر با احتیاط تردد کنند.

همتی زاده یادآور شد: تقاطع سه راهی کارزان نیز دچار آبگرفتگی شدید شده و تردد خودروها در این سه راهی باید با احتیاط صورت بگیرد و باید آبگرفتگی این تقاطع با توجه به اینکه محل تلاقی خودروهای سه شهرستان ایلام، سیروان و چرداول است هرچه زودتر مهار و کنترل شود.

همتی زاده از رانندگان و مسافران خواست: در صورت امکان با توجه به بارش نزولات جوی از سفرهای غیرضروری به ویژه در مسیرهای کوهستانی و گردنه ها اجتناب کنند.

وی توصیه کرد: به علت مه آلودگی مسیرهای کوهستانی و گردنه ها و کاهش دید افقی و نیز لغزندگی جاده ها رانندگان با سرعت مطمئنه و با رعایت فاصله طولی حرکت کنند و قبل از شروع مسافت از سلامت شیشه پاک کن ماشین خود مطمئن باشند.

بنابر پیش بینی کارشناسان هواشناسی بارش نزولات جوی سیلابی تا روز چهارشنبه در استان ایلام ادامه دارد و بر اساس اخطارهای هواشناسی همه دستگاه های عضو ستاد بحران و فرمانداری تمام شهرستان های تابعه در حالت آماده باش هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =