۷ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۳
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 83691008
۰ نفر

برچسب‌ها

ارتفاع امواج دریا در گلستان به ۲.۵ متر می‌رسد

گرگان ـ ایرنا ـ مدیرکل هواشناسی گلستان با اشاره به ورود سامانه ناپایدار جوی از دیشب سه‌شنبه به این استان گفت که کاهش ۱۲ درجه‌ای دما، رسیدن ارتفاع امواج دریا به ۲.۵ متر، ورزش باد شدید و بارش برف و باران در مدت فعالیت این سامانه قابل انتظار است.

نوربخش داداشی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: افزایش ابر، بارش باران در مناطق دشت و برف در نقاط کوهستانی، وزش شدید باد ، مه آلودگی، مواج و طوفانی شدن دریا از جمله نتایج فعالیت این سامانه است.

وی بیان کرد: همچنین در این مدت با وزش تندبادهای دریایی به سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت، ارتفاع امواج دریای خزر به ۲.۵ متر خواهد رسید.

 به گفته مدیرکل هواشناسی گلستان، مواج بودن دریا به تناوب تا اواخر وقت فردا پنجشنبه تداوم خواهد داشت.

به گزارش ایرنا در هفته های اخیر و به سبب وقوع تندبادهای دریایی، یکی از ماهیگیران اهل شهرستان گمیشان در شمال غربی گلستان به سبب واژگونی قایق در دریای خزر جان خود را از دست داد.

 استان گلستان بیش از ۱۰۰ کیلومتر ساحل دارد و بخشی از جمعیت شهرهای بندرگز، گمیشان و بندرترکمن به ماهیگیری در دریای خزر مشغول هستند.

 مدیرکل هواشناسی گلستان همچنین گفت: براثر فعالیت این سامانه کاهش ۱۲ درجه ای دما و بارش ۶۰ تا ۷۰ میلیمتری باران در برخی نقاط دشت و کوهپایه و در نتیجه آب گرفتگی معابر و بارش برف در ارتفاعات بیش از هزار و ۵۰۰ متر استان پیش بینی می شود.

به گفته داداشی این سامانه امشب چهارشنبه از گلستان خارج می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =