فلسطین: نتیجه ادامه شهرک سازی در شرق قدس، خشونت بیشتر در منطقه است

تهران-ایرنا- نبیل ابوردینه سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین روز سه شنبه تصمیم تل آویو برای احداث واحدهای مسکونی جدید در شرق شهر قدس را نتیجه سیاست های جانبدارانه آمریکا از اسرائیل دانست و هشدار داد که پیگیری این سیاست تنها به خشونت و درگیری بیشتر در منطقه منجر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، ابوردینه تصمیم نتانیاهو برای احداث سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شرق شهر قدس را محکوم کرد.

وی تاکید کرد که این تصمیم در چارچوب سیاست های اسرائیل برای سوق دادن وضعیت به سمت وضعیت بحرانی انجام می شود.

ابوردینه تصریح کرد: تصمیم احداث این واحدهای مسکونی نتیجه سیاست های جانبدارانه و خطرناک آمریکا از اشغالگران است. سیاست هایی که قوانین بین المللی را نقض و خطوط قرمز را زیرپا گذاشته است.

سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین به کابینه اسرائیل درخصوص ادامه این سیاست هشدار داد و گفت: این سیاستِ تنش زا امنیت و آرامش را برای هیچ طرف به بار نخواهد آورد بلکه تنها باعث افزایش تنش‌ها و خشونت ها در منطقه می شود.

منابع صهیونیستی پیش از این اعلام کردند که نتیاهو تصمیم گرفته ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شرق شهر قدس احداث کند.

این منابع پیشتر فاش ساختند،‌ هدف از این اجرای این تصمیم، عملی کردن طرح شهرک سازی معروف به «E۱» است که در چارچوب آن قرار است شهرک «معالیه ادومیم» در شرق قدس گسترش یابد تا به قدس غربی برسد.

فلسطینی ها بارها هشدار داده اند که اجرای این طرح به معنای جدا کردن قدس شرقی از محیط فلسطینی آن است و ارتباط میان شمال کرانه باختری و جنوب آن را قطع می کند و فرصت راه حل تشکیل دو کشور را رسما از بین می برد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha