اتاق های بازرگانی ایران و پاکستان خواستار گشایش مراودات بانکی شدند

اسلام آباد - ایرنا - اعضای اتاق بازرگانی تهران ایران و فدراسیون اتاق های بازرگانی و تجارت پاکستان روز سه شنبه از دولت های دو کشور خواستند تا برای رفع موانع در مسیر تجارت مشترک، اقدامات عملی برای گشایش کانال بانکی بردارند.

در جریان سفر هیات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران به پاکستان اعضای این هیات به ریاست «مسعود خوانساری» رئیس اتاق تهران در شهر بندری «کراچی» مرکز اقتصادی و تجاری پاکستان با مسئولان سازمان های تجاری و اتاق های بازرگانی این کشور دیدار کردند.

«احمد محمدی» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کراچی و برخی از کارشناسان اقتصادی نمایندگی دیپلماتیک کشورمان نیز در این دیدارها حضور داشتند.

رئیس و اعضای هیات اتاق تهران در این سفر با رئیس سازمان توسعۀ تجارت پاکستان، رئیس فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنعت این کشور، رئیس فدراسیون بازرگانی و صنایع کراچی و رئیس اتحادیه بازرگانی و صنایع کورنگی (بزرگ ترین شهرک صنعتی در پاکستان) ملاقات و در خصوص راه های ارتقای همکاری های تجاری و بازرگانی میان دو کشور رایزنی کردند.

طرفین در این دیدارها ضمن تاکید بر اهمیت مشترکات فرهنگی، دینی، تاریخی و مرز مشترک طولانی میان ایران و پاکستان، از سطح فعلی روابط تجاری ایران و پاکستان ابراز نارضایتی و ظرفیت های موجود را بسیار بیشتر از میزان روابط فعلی دانستند.

آنان بر رفع برخی از مشکلات برای رسیدن به سطح تجارت پنج تا ۱۰ میلیارد دلاری تاکید کردند.

مسئولان اتاق بازرگانی تهران و بازرگانان پاکستان فقدان روابط بانکی میان دو کشور را عامل اصلی کاهش سطح روابط تجاری دانسته و از دولت های خود خواستند تا برای حل این مشکل دست به اقدامات عملی بزنند.

در این دیدارها، دو طرف ساز و کار تهاتر را با توجه به شرایط فعلی مهم ترین ابزار برای توسعه تجارت میان دو کشور برشمردند و راه های اجرایی کردن آن را مورد بررسی قرار دادند. در این سفر مقرر شد هیات تجاری متشکل از بازرگانان و تجار پاکستانی تا سه ماه آینده به ایران سفر و با ظرفیت های صنعتی کشورمان آشنا شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =