جمعی از مردم شاهرود با استیضاح شهردار این شهر مخالفت کردند

شاهرود - ایرنا - جمعی از مردم شاهرود با حضور در شهرداری این شهر با استیضاح شهردار مخالفت کرده و ابقای وی را خواستار شدند.

استیضاح شهردار شاهرود پس از برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مطرح شد، تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر شاهرود حمایت شهردار از یک نامزد انتخابات را دلیل این کار اعلام کردند.

شهردار شاهرود با حضور در میان این عده که تعدادی از خبرنگاران نیز آن ها را همراهی می کردند، توضیحاتی داد. 

  محسن احمدی شهردار شاهرود در میان مخالفان استیضاح گفت: شورای اسلامی شاهرود، بعد از گذشت ۴۸ ساعت از انتخابات، با تشکیل یک نشست مصوب کردند که اعتبارات در اختیار شهردار از ۲۶۰ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان کاهش یابد.

وی این کار را  بروز اخلال در روند کار شهرداری خواند و گفت: در حالی که روزهای پایانی سال برنامه های زیادی برای زیباسازی شهر باید انجام شود، این کاهش اعتبار موجب بروز تاخیر در  اجرای برنامه ها می شود.

احمدی گفت: در شرایط کنونی، شهرداری شاهرود برای انجام کارهای کوچک نیز باید از شورای اسلامی این شهر مصوبه اخذ کند.

  شهردار شاهرود، در باره حمایت از یک نامزد انتخابات نیز گفت: با دعوت تعدادی از نامزدهای انتخاباتی در برنامه های آن ها شرکت کردم که از بیشتر آن ها هم تصویر گرفته شده است.

  وی گفت: برخی  ستادهای تبلیغاتی نامزدها از من خواستار اعلام حمایت از نامزد مورد نظر آن ها بودند که اعلام کردم از عکس هایی که با نامزدهای انتخابات داشته ام استفاده کنند، که در این میان فقط یک نامزد از این تصاویر استفاده کرد.

  احمدی در باره جدی بودن موضوع استیضاح هم گفت: ۲ سال و سه ماه پیش با رای هر هفت عضو شورا به عنوان شهردار انتخاب شدم اما اکنون ۶عضو شورا موافق استیضاح هستند.

در پایان این تجمع توماری در حمایت از شهردار شاهرود امضا شد.

شهر شاهرود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت و سه هزارو ۵۰۰ هکتار مساحت دارد.

اخبار مرتبط