حمایت از دانش آموختگان، وجه تمایز دانشگاه علمی کاربردی است

کرج - ایرنا - رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز گفت: حمایت و خدمت‌رسانی این دانشگاه فقط منحصر به دوران تحصیل دانشجویان نیست، بلکه از فارغ‌التحصیلان نیز حمایت شده و این موضوع وجه تمایز دانشگاه علمی کاربردی نسبت به سایر مراکز آموزش عالی است.

پیمان دانش‌کار آراسته روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به راه‌اندازی باشگاه دانش‌آموختگان دانشگاه علمی کاربردی البرز افزود: این دانشگاه فارغ‌التحصیلان خود را رها نمی‌کند و همچنان به حمایت‌ از آنان ادامه می‌دهد.

وی اضافه کرد: فارغ‌التحصیلان موفق دانشگاه علمی کاربردی در باشگاه دانش‌آموختگان تجربه‌های ارزشمند خود را در اختیار دیگران ‌می‌گذارند.  

آراسته با یادآوری فعالیت ۱۲ مرکز نوآوری و رشد دانشگاه علمی کاربردی در البرز خاطر نشان کرد: این مراکز به صورت تخصصی عهده‌دار حمایت از ایده‌ها و خلاقیت‌های دانشجویان و فارغ التحصیلان علمی کاربردی هستند.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی البرز  با تبیین عملکرد این دانشگاه در سال ۱۳۹۸ اظهار داشت: تاسیس یکی از سه مرکز بین‌المللی علمی کاربردی کشور، برگزاری ۲ نوبت آزمون متمرکز تئوری و یک نوبت عملی، سطح‌بندی مراکز و اجرای طرح پالایش مدرسان از مهمترین فعالیت‌های دانشگاه در سالجاری است.

دانش‌کار آراسته تعداد فارغ‌التحصیلان مراکز علمی و کاربردی البرز را به طور میانگین سالانه هفت هزار نفر اعلام و خاطر نشان کرد: امسال پنج مرکز به دانشگاه علمی و کاربردی استان افزوده شد و صدور مجوز برای راه‌اندازی ۲ مرکز نیز در دست بررسی است.

وی توضیح داد: رویکرد دانشگاه جامع علمی کاربردی استفاده از همه ظرفیت دستگاه‌های متقاضی راه‌اندازی مرکز است و بر این پایه، مجوز تاسیس برای مراکز دارای فضای آموزشی ملکی صادر خواهد شد.

وی با یادآوری تحصیل ۱۴ هزار دانشجو در مراکز علمی کاربردی البرز در سالجاری افزود: تعداد دانشجویان علمی کاربردی استان در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶ حدود ۲۲ هزار نفر بود و دلیل کاهش این تعداد حذف ۱۰ مرکز دولتی و ۲ مرکز خصوصی و عمومی است.

رییس دانشگاه علمی کاربردی البرز اظهار داشت: توسعه بیش از نیاز ظرفیت‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در کشور مانع رونق دانشگاه‌ها شده و خانواده‌ها هم بیشتر فرزندان خود را به سمت دانشگاه‌های محور هدایت می‌کنند.

دانش‌کار آراسته تعداد مدرسان دارای مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مراکز علمی کاربردی البرز را یکهزار نفر اعلام کرد و ادامه داد: یکهزار و ۴۰۰ داوطلب تدریس در مراکز علمی و کاربردی البرز بر پایه فراخوان سال ۱۳۹۸ ثبت‌نام کردند که از این تعداد حدود ۳۰۰ نفر جذب خواهند شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =