۶ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۷
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83690581
۰ نفر

برچسب‌ها

توصیه چین به شهروندانش:اکیدا از سفر به آمریکا خودداری کنید

پکن-ایرنا-با افزایش تنش ها در روابط چین و آمریکا بخصوص پس از شیوع کرونا و مانع تراشی های واشنگتن ، چین از اتباع خود خواست تا اکیدا از سفر به آن کشور خودداری کنند.

وزارت فرهنگ و گردشگری چین در بیانیه ای در تارنمای خود تاکید کرد که شهروندان چینی به آمریکا سفر نکنند.

این بیانیه می افزاید که آمریکا پس از شیوع ویروس کرونا در چین تدابیر بسیار سرسختانه و محدودیت و ممنوعیت های زیادی اعمال کرده است.

این بیانیه تصریح کرد که شهروندان چینی در آمریکا مکررا با تبعیض هایی در این دوران روبرو شده اند.

وزارت فرهنگ و گردشگری چین خاطر نشان کرد :مکرر گزارش شده که شهروندان چینی در آمریکا برای درمان با تاخیر زیادی مواجه شده و در زمینه درمانی تعلل های زیادی برای آنها صورت گرفته و به شکل ناعادلانه ای با آنها برخورد شده است.

در همین حال امروز جایو لی جیان سخنگوی جدید وزارت خارجه چین در مصاحبه مطبوعاتی آنلاین خود بار دیگر از وال استریت ژورنال به دلیل انتشار گزارش ضد چینی انتقاد کرد.

این سخنگو گفت که این نشریه جرات و جسارت عذرخواهی کردن به دلیل انتشار مطالب ضد چینی ندارد و ما در این باره بارها با آنها در ارتباط بوده ایم.

چین مجوز فعالیت خبرنگاری دو آمریکایی و یک استرالیایی را که برای این روزنامه در چین کار می کردند ، به دلیل انتشار گزارشی با عنوان « چین مرد بیمار آسیا » که پکن را به دلیل شیوع کرونا سرزنش می کرد ، لغو کرد. 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =