شستشوی اصولی تا ۷۰ درصد فرد را در برابر کرونا ویروس ایمن می‌کند

زنجان - ایرنا - شستشوی اصولی دست با آب و صابون ۷۰ درصد فرد را از ابتلا به بیماری کرونا ویروس مصون می‌سازد و این موضوع در شرایط فعلی بایدبیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان روز شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا، شستشوی اصولی و مداوم دست به مدت ۲۰ ثانیه را از روش های ساده و کم هزینه پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا ویروس برشمرد و گفت: شستشوی اصولی دست با آب و صابون به میزان زیادی فرد را در برابر این بیماری ایمن می کند.

دکتر محمدرضا صائینی افزود: بر این اساس افراد مبتلا به بیماری های تنفسی با رعایت اصول ساده، خود را در برابر این بیماری ایمن کنند و در این میان شستن دستها به دفعات زیاد، موجب می شود،  لود ویروس و انتقال بیماری به طور طبیعی کاهش یابد.

این مسؤول تاکید کرد: هر چند تنها با دست دادن فرد مبتلا نمی شود اما، تماس دست با دهان و مخاط، ویروس را منتقل می کند و بر این مبنا باید از روبوسی بخصوص در شرایط کنونی "فصل زمستان" خودداری کرد.

صائینی افزود: برای جلوگیری از انتقال و سرایت این بیماری پویش " دست ندهیم " در زنجان راه اندازی شده و از طرفی در ادارات و بانک ها در کنار دستگاه های انگشتی باید محصولات ضد عفونی کننده  قرار گیرد.

وی اظهار داشت: تعطیلی مدارس به معنای مسافرت رفتن نیست و بر این مبنا توصیه می شود گروه های هدف، در منزل استراحت کرده و دانش آموزان  نیزبه دروس خود برسند تا  تجمعات داخل شهری را به دنبال نداشته باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: در استفاده از وسایل بهداشتی دستکش و ضد عفونی کنندها و ماسک ها نیز باید  توجه شود که استفاده  از ماسک برای فردی که دچار بیماری شده باید استفاده شود  که مراقبین بیمار  و کادر پزشکی را نیز شامل می شود.

وی خاطرنشان کرد: در نحوه استفاده از مواد ضد عفونی کننده نیز به این مهم توجه داشت که افراد ضمن استفاده از آب و صابون از محلول وایتکس یک درصد، چهار پیمانه آب و یک پیمانه وایتکس نیز می توانند برای ضد عفونی  کردن  سطوح استفاده کنند که بسیار اثر گذار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha