«استوکس» باید غرامت بدهد؛ سرانجام قرارداد بستن با بازیکن خارجی را یاد گرفتیم

تهران- ایرنا- مهاجم ایرلندی باشگاه پرسپولیس که قصد بازگشت به ایران را ندارد، باید برای جدایی از جمع سرخپوشان به باشگاه پرسپولیس غرامت پرداخت کند و از طرفی این باشگاه می‌تواند نام این بازیکن را از فهرست نفرات خود خارج و بازیکن دیگری را جایگزین وی کنند.

پس از دیدار پرسپولیس و الشارجه امارات در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا که با تساوی ۲ بر ۲ همراه بود، در بازگشت کاروان سرخپوشان از دبی به تهران آنتونی استوکس مهاجم ایرلندی که تنها ۳ بازی به عنوان یار جایگزین به میدان رفته بود، از یحیی گل‌محمدی یک روز مرخصی گرفت اما پس از پایان یافتن زمان مرخصی خبری از بازگشت این بازیکن به ایران نشد.

همزمانی غیبت‌های این بازیکن با شیوع ویروس کرونا در ایران موجب تا وی این بیماری را بهانه کند و به ایران باز نگردد.

آنتونی استوکس در حالی در نیم فصل به عنوان دومین بازیکن پس از کریستین اوساگونا به پرسپولیس پیوست که همواره از وی به عنوان یک بازیکن پرحاشیه یاد می‌شد. بازیکنی که پای حاشیه‌هایش به پربازدید ترین رسانه‌های بریتانیا هم رسیده بود.

نام این بازیکن همراه چندین بازیکن دیگر در فهرست خرید زمستانی سرخپوشان قرار داشت، اما این بازیکن با تاکید گل‌محمدی آمد و حتی پیش قرارداد وی پیش از حضور اوساگونا در پرسپولیس به امضا رسید.

این در حالی بود که مراحل جذب وی هم به شدت طولانی شد چرا که وی قصد داشت مبلغی را به عنوان پیش قرارداد دریافت کند و سپس به تهران بیاید اما با این وجود وی سرانجام به تهران آمد و به طور رسمی پرسپولیسی شد.

با وجود اینکه پسپولیس در سال‌های اخیر در پرونده‌های بین‌المللی یک بازنده بلامنازع بود اما به نظر می‌رسد که حاشیه‌های اخیر استوکس باعث شده تا باشگاه پیش بینی‌های لازم را در مورد این بازیکن پرحاشیه داشته باشد و در قرارداد وی بندهایی را بگنجاند که در صورت بی انضباطی از سوی وی، باشگاه متضرر نشود.

در واقع، با توجه به بندهایی که در قرارداد استکوس آمده است، وی نه تنها باید مبلغ دریافتی ار پرسپولیس را به باشگاه برگرداند، بلکه باشگاه مشمول دریافت غرامت نیز می شود.

طبق بندی در قرارداد هر غیبت غیرموجه و غیر فنی در هر مسابقه ۵۰ هزار دلار برای این بازیکن جریمه در بر خواهد داشت و با توجه به اینکه هنوز ۱۰ بازی فصل باقی مانده است، این بازیکن باید حدود ۲ برابر قراردادش را پرداخت کند تا بتواند برای فصل آینده تیم جدیدی را انتخاب کرده و مجوز بازی‌اش را از پرسپولیس بگیرد.

علاوه بر این، بندی در قرارداد وی وجود دارد که در صورت غیبت بیش از ۱۰ جلسه، پرسپولیس می‌تواند نام وی را از فهرست بازیکنان فصل خارج و حتی بازیکن آزاد جدیدی را جایگزین وی کند.

با این حال باید دید که سرانجام داستان پرسپولیس و استوکس به کجا خواهد رسید اما چیزی که مشخص است این است که وی در حال حاضر قصدی برای بازگشت به پرسپولیس ندارد اما باشگاه همچنان منتظر بازگشت این بازیکن خواهد ماند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =