۴۰ خانوار روستایی حاشیه سد سیمره در ایلام جابجا شدند

ایلام- ایرنا - فرماندار دره‌شهر با اشاره به پیش‌بینی بارش‌های سنگین در این شهرستان گفت: ۴۰ خانوار ساکن در حاشیه رودخانه سیمره به منظور پیشگیری از هر گونه حادثه احتمالی جابجا و به نقاط امن منتقل شدند.

کیانوش محمدنژاد روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باتوجه به افزایش حجم رودخانه سیمره ناشی از افزایش دبی رودخانه کشکان در بالادست این رودخانه در استان لرستان، از حدود ۴۰ خانوار روستایی ساکن در حاشیه سد سیمره خواسته شده است تا زمان فروکش کردن بارش‌ها منازل خود را تخلیه کنند.

وی افزود: همچنین در مرکز شهر دره‌شهر نیز که در کوهپایه کبیرکوه قرار دارد به علت احتمال بارش باران و ذوب برف‌های این کوه و سرازیر شدن آب حاصل از ذوب برف‌ها به داخل شهر، نقاط حساس شناسایی و از مردم خواسته شده است در صورت نیاز منازل خود را تخلیه و به نقاط امن بروند.

فرماندار دره‌شهر تاکید کرد: با توجه به تجربه سیل فروردین ماه امسال تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم برای مقابله با حوادث احتمالی ناشی از بارش‌ها در نظر گرفته شده است و تمام نقاط شهرستان لحظه‌ای پایش و رصد می‌شود.

سامانه بارشی قوی که از روز گذشته وارد استان ایلام شده در مناطق جنوبی با بارش‌های سنگینی همراه است بطوریکه در بدره ۹۶، آبدانان ۸۶ و در دره‌شهر ۶۵ میلیمتر باران تنها از عصر روز گذشته تاکنون باریده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha