۶ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۲
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 83690082
۱ نفر

برچسب‌ها

جشنهای حلول ماه رجب در حرم مطهر رضوی آغاز شد

مشهد- ایرنا- همزمان با روز اول رجب‌المرجب و فرخنده سالروز میلاد پنجمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت باقرالعلوم (ع) جشنهای این مناسبت مذهبی در حرم مطهر حضرت ثامن‌الحجج علی بن موسی‌الرضا (ع) در مشهد آغاز شد.

به مناسبت آغاز ماه رجب همه صحن‌ها و رواق‌های بارگاه منور رضوی چراغانی و به بهترین عطرها آراسته شده است تا میزبانی شایسته‌ای از زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی به عمل آید.

آغاز ماه رجب همراه با نقاره زدن خادمان بارگاه منور رضوی و طنین نوای آن در سطح شهر همراه بود و تلالو نور از آذین‌بندی اماکن متبرکه، درخشش حرم خورشید هشتم را  فزونی بخشیده است.

زائران و مجاوران از هر سو به زیارت  حرم مطهر رضوی آمده اند تا ضمن تبریک میلاد امام باقر(ع) به محضر امام هشتم (ع) ماه رجب را با دعای خیر آن امام همام آغاز کنند.

برنامه محوری جشن سالروز میلاد امام محمد باقر(ع) نیز قبل از نماز ظهر امروز در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، مدیحه سرایان و مولودی خوانان در این مراسم به شعرخوانی پرداخته و نوای شادمانی سر دادند.

سخنران حرم مطهر رضوی در این آیین با تبریک فرا رسیدن ماه رجب المرجب گفت: این ماه متعلق به خداوند است و خواندن یک جزء از قرآن در هر روز از این ماه پربرکت، ولایت‌پذیری مومنان را دوچندان و بر اعمال نیکوی آنان می‌افزاید.

حجت الاسلام محمد حسین تقی‌زاده افزود: حضرت امام محمد باقر(ع) در میان برادران خود جانشین پدر بزرگوارشان علی بن الحسین(ع) و وصی و امام پس از ایشان بودند و در فضیلت، دانش، زهد و بزرگواری بر دیگران برتری داشتند.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین اقدامات امام محمد باقر(ع) در دوران امامت خود، طراحی نهضتی بزرگ در زمینه علوم بود که پویایی و عظمت آن در دوران امام صادق(ع) به اوج رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha