مشکلات زناشویی، بالاترین علت مراجعه به مراکز مشاوره ایلام

ایلام- ایرنا- معاون امور توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد اداره کل بهزیستی استان ایلام گفت: مشکلات زناشویی بیشترین و بالاترین درصد مراجعان به مراکز مشاوره در این استان را تشکیل می دهد.

فرمان عزیزنیا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی های انجام گرفته بعد از مشکلات زناشویی به ترتیب مسایل ازدواج و تحصیل فرزندان و در زمینه اختلالات روانشناختی نیز اختلالات خلقی و اضطرابی نیز علت مراجعه عمده افراد بوده است.

وی با با اشاره به اینکه این افراد به مراکز مشاوره حضوری (خصوصی) مراجعه و یا با صدای مشاور ۱۴۸۰ تماس گرفته اند، گفت: در ۹ ماهه امسال در مجموع نزدیک به  ۹ هزار نفر از مردم این استان به این مراکز مراجعه و از خدمات لازم بهره مند شده اند.

وی اظهار کرد: از مجموع مراجعان پنج هزار و ۵۴۷ نفر به مراکز حضوری و سه هزار و ۳۶۸ نفر نیز با مرکز صدای مشاور تماس داشته اند.

معاون اداره کل بهزیستی ایلام بیان کرد: بر اساس بررسی انجام گرفته عمده مراجعان دارای تحصیلات کاردانی و لیسانس هستند و زنان متاهل بین سنین ۲۰ تا ۳۰ سال بیشترین جنسیت مراجعان را تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه هم اینک ۳۰ مرکز مشاوره حضوری در سراسر استان فعال است افزود: همچنین مرکز صدای مشاور بهزیستی نیز در مرکز استان فعال بوده و بصورت متمرکز پاسخگوی عموم مردم از مناطق مختلف استان است.

عزیزنیا یادآور شد: با توجه به رسالت این سازمان در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی به افراد کم توان مالی که بضاعت پرداخت هزینه  جلسات مشاوره را ندارند، در این مدت بیش از ۴۱۱ میلیون ریال به ۲۷۴ نفر به عنوان کمک هزینه مشاوره پرداخت شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =