رژیم صهیونیستی رهبران حماس و جهاد اسلامی را به ترور تهدید کرد

تهران – ایرنا – مقامات اسراییلی شب گذشته تهدید کردند که اگر شلیک موشک به سمت شهرک های صهیونیست نشین متوقف نشود، سیاست ترور رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» و جهاد اسلامی در نوار غزه را از سر خواهد گرفت.

به گزارش شماره امروز (سه شنبه)  روزنامه القدس العربی چاپ لندن، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی رهبران گروه های فلسطینی در نوار غزه را تهدید کرده و گفت: اگر آرامش بازنگردد، نوبت به شما خواهد رسید.

یسرائیل کاتس وزیر خارجه اسراییل نیز به نوبه خود در گفت وگو با روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحرونوت» اظهار داشت: باید بگویم اگر به جای «یحیی سنوار» رهبر جنبش حماس در نوار غزه بودم، پس از حوادث امشب احتیاط می کردم. سنوار می داند منظور من چیست.»  

از سوی دیگر شبکه تلویزیونی رسمی «کان» به نقل از «جلعاد أردان» وزیر امنیت داخلی اسراییل هم اعلام کرد : «من از سرگیری فوری ترورها را تایید می کنم. ما هم اکنون وارد یک جنگ گسترده نمی شویم.»

در همین راستا «بینی گانتس» رهبر ائتلاف اپوزسیون «آبی – سفید» نیز تهدید کرد که سیاست ترورها و انجام عملیات نظامی زمینی در نوار غزه از سر گرفته خواهد شد و این موضوع تا اشغال غزه پیش خواهد رفت.

گانتس در گفت وگو با شبکه تلویزیونی خصوصی ۱۳ افزود: این آخرین هشدار سیاسی برای حماس به شمار می رود یا به یک راه حل طولانی مدت خواهیم رسید و یا بر اساس شرایط خاص خودمان و در زمانی که خود تعیین می کنیم، به یک راه حل طولانی مدت دست خواهیم یافت.

وی افزود: ما برای تعامل با نوار غزه اقداماتی از قبیل «انجام حملات شدید و ترورها» را در نظر گرفته ایم و این امر تا مرز «اشغال زمینی نوار غزه» پیش خواهد رفت.

این در حالی است که جنگنده های اسراییلی به حملات شدید خود علیه مواضع و اهداف فلسطینی متعلق به جنبش جهاد اسلامی در نوار غزه ادامه می دهند.

ارتش اسراییل چندی پیش اعلام کرد که در روز دوشنبه شلیک ۵۰ راکت از غزه را رصد کرده است که تقریبا ۹۰ درصد آنها توسط سامانه گنبد آهنین ردیابی و منهدم شده اند.

گروه های مقاومت نیز روز گذشته ۲۰ موشک در پاسخ به تجاوزات جدید رژیم صهیونیستی به سمت مناطق اشغالی شلیک کردند.

بامداد دوشنبه گذشته نیز رژیم صهیونیستی در ادامه تجاوزات خود به سوریه پایگاه های جهاد اسلامی را در اطراف دمشق پایتخت سوریه را با موشک مورد هدف قرار داد. ۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha