مدیرکل هنرهای نمایشی: تابع وضعیت کشور هستیم

تهران- ایرنا- مدیرکل هنرهای نمایشی در واکنش به وضعیت تعطیلی تئاترها به دلیل شیوع بیماری کرونا گفت: تابع وضعیت و تصمیم‌گیری‌های کشور هستیم.

اوایل همین هفته بود که اخباری مبنی بر ورود ویروس جدیدی با نام کرونا به کشور منتشر شد و عموم مردم را درگیر خود کرد ویروسی که نوعی بیماری آنفولانزا محسوب می شد اما سرعت انتقال و انتشار زیادی دارد و همین اخبار و اطلاعات موجب شد تا بسیاری از آیین های جمعی به تعطیلی کشانده شود.

در بخش فرهنگی و هنری کشور نیز از جشنواره های در حال برگزاری تا مکان های فرهنگی و هنری تعطیل شدند و در بخش هنرهای نمایشی نیز با وجود تمام مشکلات بودجه ای و وضعیت درآمدی تماشاخانه های خصوصی از این قائده مستثنی نبودند.

به همین دلیل از شامگاه روز شنبه با وجود بلیت فروشی هایی که انجام شده بود سینما، تئاتر و کنسرت های موسیقی تعطیل شدند و این شرایط تا روز جمعه نهم اسفندماه ادامه خواهد داشت البته اعلام این تاریخ مبنی بر تمدید آن نیست.

شهرام کرمی نیز در رابطه با همین موضوع اظهار داشت: هیچ اطلاعاتی وجود ندارد که تعطیلی بخش تئاتر تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و ما نیز تابع وضعیت کشور هستیم؛ نمی دانیم تعطیلی تمدید می شود یا خیر.

به گفته وی، این تعطیلی فقط برای تماشاخانه ها اتخاذ نشده است و تمامی اماکن فرهنگی و هنری تحت تاثیر شرایط فعلی قرار گرفته اند.

وی همچنین درباره وضعیت خسارت به تماشاخانه های خصوصی نیز خاطرنشان کرد: در شرایطی پیش آمده باید تلاش های خود را در مسیر گذر از آن پیش ببریم؛ شیوع بیماری کرونا و تعطیلی اماکن مختلف بحرانی است که در کل کشور به وجود آمده است و باید صبورانه منتظر اعلام وضعیت باشیم و تا آن زمان نمی توان با قطعیت تصمیم گرفت و یا حرفی را بیان کرد.

وی افزود: بعد از بهبود شرایط با برنامه ریزی مناسب می توانیم بهترین تصمیم را برای عبور از وضعیت فعلی هنرهای نمایشی اتخاذ کرد.

پیش از این نیز در پی اتفاقات قطعی اینترنت در آبان ماه گذشته بلیت فروشی نمایش ها با مشکلات فراوانی مواجه شد و تماشاخانه های خصوصی و گروه اجرایی ضررهایی را متحمل شدند.

از شامگاه شنبه سوم اسفندماه با وجود بلیت فروشی های صورت گرفته سینما، تئاتر و کنسرت های موسیقی، تعطیل شدند اما عرصه هنرهای نمایشی به دلیل شرایط حاکم اقتصادی بر تماشاخانه های خصوصی و پویا بودن اجرای نمایش ها بیش از سایر حوزه های فرهنگی و هنری ضررهایی را متحمل خواهد شد.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته (آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و براساس آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی، تاکنون ۷۸ هزار و ۸۶۶ نفر به این ویروس مبتلا شده و ۲ هزار و ۵۹۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند که بیشتر آنان در چین بوده‌اند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر اساس آخرین آمار، تعداد تلفات بیماری کرونا در ایران را ۱۲ و تعداد مبتلایان را ۶۴ نفر اعلام کرد.

این بیماری اگرچه واکسن و درمان خاصی ندارد اما قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این کرونا جلوگیری کرد؛ مردم باید از تردد و تماس‌های غیرضروری و حضور در اجتماعات پرهیز کنند، فاصله منطقی را با همه افراد (یک متر) رعایت کرده و روبوسی و دست دادن‌ را کنار بگذارند.

همچنین افرادی که علائم سرماخوردگی دارند، در منزل بمانند، به سرعت مراقبت‌های درمانی را از طریق پزشکان انجام دهند و با سایر افراد تماس نداشته باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =