وزیر ورزش: نیمه اول سال ۹۹ سرخآبی‌ها واگذار می‌شوند

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال در نیمه نخست سال ۹۹ از طریق سازمان خصوصی و مصوبه دولت واگذار خواهند شد که خصوصی شدن این ۲ باشگاه یک اتفاق ملی است.

«مسعود سلطانی‌فر» این اظهارات را در مجمع باشگاه استقلال مطرح و اظهار امیدواری کرد تا با تمهیداتی که در نظر گرفته شده است، مراحل تکمیلی را پایان داده و با روشن شدن وضعیت املاک و دارایی‌ها در نیمه اول سال آینده با توافق وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان خصوصی سازی، واگذار شود.

وی گفت: خوشبختانه شفافیت مالی و روند درست مدیریتی و تعیین و تکلیف بدهی‌ها و مالیات‌ها وضعیت خوبی را برای واگذاری استقلال و پرسپولیس فراهم کرده است.

 وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: اگر یک روز زودتر هم امکان‌پذیر باشد، این واگذاری را سریعتر انجام می‌دهم زیرا راه توسعه فوتبال پرسپولیس و استقلال، واگذاری آنها به بخش خصوصی است و تردید ندارم این بخش می‌تواند به خوبی موجب توسعه و سامان بیشتر این ۲ باشگاه شود.

 سلطانی‌فر گفت: تا زمانی که این باشگاه‌ها دولتی اداره می‌شوند، مشکلات آنها ادامه‌دار خواهد بود.

 در جلسه مجمع باشگاه استقلال گزارش‌های حسابرسی شرکت استقلال منتهی به تیرماه  امسال به تصویب اعضا رسید. 

واگذاری سرخ‌آبی‌ها از آنجا آغاز شد که هیات وزیران دولت دهم در جلسه ششم مهرماه ۱۳۹۰ به‌ استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی و با توجه به تشکیل وزارت ورزش و جوانان و ضرورت حفظ سهم بخش دولتی در ورزش، سهام ۲ باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس و استقلال را از گروه یک بنگاه‌ها و فعالیت‌های اقتصادی موضوع ماده ۲ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به گروه ۲ منتقل کرد تا به‌جای واگذاری صد درصد سهام این باشگاه‌ها، ۲۰ درصد از سهام‌شان در اختیار دولت باقی بماند و ۸۰ درصد باقی‌مانده را به بخش‌های خصوصی، تعاونی و عمومی غیردولتی واگذار کند.

سازمان خصوصی‌سازی نیز با روی کار آمدن دولت یازدهم عزم خود را برای واگذاری این باشگاه‌ها جزم کرد و وعده داد که تا ۲۰ فروردین سال ۱۳۹۳ و پیش از آغاز جام جهانی واگذاری این ۲ باشگاه انجام شود که قرار بود این اتفاق تا پایان سال ۱۳۹۸ رخ دهد که به گفته وزیر ورزش این اتفاق در نیمه نخست  سال۹۹ اتفاق خواهد افتاد.

قیمت‌گذاری شرکت‌ها، چه برند و چه شرکت در صلاحیت سازمان خصوصی‌سازی بوده و این امر مستلزم انعقاد قرارداد با مشاور یا کارگزار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha