روسیه چینی‌های حاضر در این کشور را زیر نظر گرفته است

مسکو - ایرنا - دولت روسیه به پلیس این کشور دستور داده است در مواجهه با شهروندان چین براساس دستورالعمل جدیدی برخورد کند که نشان دهنده آن است چینی‌ها در این کشور را زیر نظر گرفته است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، براساس این دستورالعمل ماموران پلیس پس از مشاهده چینی‌ها در خاک روسیه سه گزینه پیش روی خود دارند.

پلیس پس از متوقف کردن تبعه چینی، باید از او و مدارک وی عکس بگیرد.  

اگر مدارک هویت فرد چینی مشکلی نداشته باشد و وی بیش از دو هفته پیش وارد روسیه شده باشد هیچ موردی برای نگرانی وجود ندارد و فرد آزاد می‌شود.

سناریوی جدی در انتظار کسانی است که کمتر از ۱۴ روز پیش وارد روسیه شده باشند در این صورت، مامور پلیس به مرکز گزارش می دهد و اگر دستوری برای قرنطینه فرد چینی صادر شده باشد واو را به اجبار به محل قرنطینه بازمی‌گردانند.  

سناریوی سوم زمانی رخ می‌دهد که دستور برای قرنطینه فرد چینی وجود نداشته باشد در آن صورت پلیس با مرکز فوریت های پزشکی تماس می‌گیرد تا تیم پزشکی در محل حاضر شده و از این فرد تست کرونا بگیرند و در نهایت وی را برای قرنطینه به خانه منتقل کنند.  

رسانه‌های روسیه نیز به نقل از سرگئی سابیانین شهردار مسکو نوشتند: تاکنون دو هزار و ۵۰۰ دستور برای قرنطینه اتباع خارجی برای دو هفته صادر شده است. این دستورها برای اتباع چینی صادر شده و آنها موظف هستند در طول دو هفته از خانه خارج نشوند. 

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =