پنج هزار ماسک احتکار شده در اراک کشف شد

اراک - ایرنا - معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: یک انبار که در آن پنج هزار ماسک از سوی سوداگران احتکار شده بود در اراک کشف شد و با خاطیان برخورد قانونی صورت گرفته است.

دکتر«عباس علیمرادیان» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: علاوه بر این تعداد ماسک، سه هزار عدد اقلام دارویی نیز به صورت غیرقانونی در این انبار نگهداری می‌شد و دستگاه لیبل و تاریخ‌زن  نیز از  این انبار واقع در یک منزل مسکونی در اراک کشف و ضبط شده است.

 وی اظهار داشت: سودجویان با احتکار اقلام ضروری مردم در شرایط کنونی تلاش داشتند این مواد را با قیمت گران در بازار به فروش برسانند که با تلاش بازرسان ناکام ماندند.

معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت : مردم درصورت فروش غیرمجاز اقلام بهداشتی بازرسان را مطلع کنند.

علیمرادیان افزود: ۵۰ هزار ماسک از سوی یک فرد نیکوکار روز گذشته تهیه و به طور رایگان بین ساکنان مناطق حاشیه اراک توزیع شد.

وی اظهار داشت: به‌منظور جلوگیری از سوء‌استفاده از توزیع رایگان ماسک،به هر نفر یک تا سه عدد تحویل داده شده است.

کرونا، ویروسی شایعی است که هرسال زمستان با علایم سرماخوردگی مشاهده می‌شد، اما از سال ۲۰۰۲ این ویروس جهش ژنتیکی داشته و ابتدا خود را با بیماری سارس، پس از آن مرس و در حال حاضر به شکل کووید ۱۹ نشان داده  که با دوره نهفتگی ۲ تا ۱۴ روز و با تظاهراتی نظیر تب بالا، سرفه، تنگی نفس، سردرد و گاهی با  اسهال و استفراغ همراه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =